3013jídloZelené potraviny

Zelená barva se používá v barevné terapii při léčbě nejrůznějších obtíží. Zelenou obsahuje zelenina a ovoce zelené barvy. Chlorofyl v listech rostlin je dokonalý prostředek, který působí preventivně proti degenerujícím látkám v organismu, pomáhá udržovat dobrou kondici a vitalitu do pozdního stáří. Víte například, že

brokolice patří k nejzdravější zelenině na světě? Posiluje cévy a imunitu, zlepšuje krevní oběh, má protirakovinné účinky, chrání před infekčním onemocněním. Listový salát je bohatý na vitaminy a minerální látky, které pozitivně ovlivňují srážlivost krve, jsou důležité pro stavbu kostí, pomáhá odstraňovat únavu. Nepochybně povzbuzuje trávení a činnost jater, je prevencí zácpy, vhodný je pro osoby s vředovým onemocněním žaludku nebo dvanácterníku. Za krále zeleniny je označován špenát. Kromě značného množství bílkovin je bohatý na minerální látky, antioxidant betakaroten a další, které hrají významnou roli v prevenci celé řady civilizačních chorob, rakovinu nevyjímaje. Doporučuje se při zpomalené peristaltice střev, důležitý je pro krvetvorbu, zdravé srdce, mentální zdraví. Na čím dál větší oblíbenosti získává cuketa. Dodává energii, zvyšuje obranyschopnost těla, příznivě působí na odkyselení organismu, posiluje svaly i srdce, zlepšuje pohyblivost střev. Také má zlepšovat činnost mozku, nepochybně je vhodnou potravinou při redukční dietě, pomáhá udržovat štíhlou linii.

Jarní únava

Jarní únava není pojmem moderní doby, ale historické prameny potvrzují, že jí trpěli i naši předci. I náhlý dostatek světla, který vystřídá ponuré všední dny s brzkým stmíváním, může vyvolat depresivní stavy, únavu, menší chuť k provozování nejrůznějších aktivit. Každopádně tělo potřebuje jistý čas, aby se s přicházejícím jarem vyrovnalo. Co mu může pomoci? V prvé řadě zdravější jídelníček, dostatečný pitný režim, hodně spánku, procházky na čerstvém vzduchu, jakýkoli pohyb, fyzická aktivita. Důležitým úkolem je naladit mysl pozitivně, dopřát si příjemné chvíle, zajímavé zážitky, zmírnit každodenní stres. S tím mohou pomoci osvědčené bylinky, jako například meduňka, lípa, třezalka, chmel, levandule.

(es)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2201054
DnesDnes125
VčeraVčera603
Tento týdenTento týden728
Tento měsícTento měsíc10804

Partnerské weby