2614kapkaPřiznejme si, my ženy, kterou z nás nepotěší, když nám naši blízcí věnují růže? Zcela právem jsou totiž nazývány královnami květin. V knížce Doktorka z domu Trubačů, která pojednává o české lékařce Vlastě Kálalové, jež svoji praxi vykonávala ve dvacátých letech v Iráku, je zaznamenána věta, vyjadřující vděčnost

jednoho z pacientů: „Doktorko, růžový olej na vaše tváře.“ Toto orientální rčení charakterizuje vzácnost této tekutiny. Ano, růžový olej můžeme právem považovat za to nejlepší a nejvzácnější, co může kosmetický a koneckonců i farmaceutický průmysl nabídnout. Samozřejmě také nejdražší, protože tento esenciální olej se získává velice pracným způsobem. Čistě přírodní a biologický extrakt se vyrábí z korunních plátků dvou růží – damašské, která se pěstuje v Bulharsku a růže stolisté z jižní Francie. Proces je to velice složitý. Květy se sklízejí brzy ráno. To proto, aby na sluníčku nevyprchaly těkavé a aromatické silice. Šetrnost při zacházení s růžovými květy je velice důležitá, a proto se sklízí jen pomocí lidských rukou. Květy se macerují, přičemž vzniká růžová voda, pak přichází na řadu destilace vodní parou a oddělením tekutin je izolován růžový olej. A kolik je zapotřebí okvětních lístků na výrobu jednoho kilogramu růžového oleje? Přesně tři tuny!

Růžový olej se samozřejmě používá při výrobě značkových parfémů a pleťových krémů. Své nezastupitelné místo má i v aromaterapii jako afrodiziakum, ale i antidepresivum. Reguluje funkci jater a pomáhá při zánětech a ekzémech, ale zlepšuje i tok žluči. Rovněž posiluje krevní oběh, A v oblasti duchovní? Traduje se, že kdo používá růžový olej, ten je pod ochranou „Matky boží“. Růže transformuje negativní energii v pozitivní a chrání celou bytost. Doslova vytváří hojivý růžový obal.

(les)

Vůně, řecké esenciální a tělové oleje si můžete zakoupit v prodejně a e-shopu Sanatoria Europa – www.sanatoriumeuropa.eu.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2201053
DnesDnes124
VčeraVčera603
Tento týdenTento týden727
Tento měsícTento měsíc10803

Partnerské weby