Moje známá nedá dopustit na polévky, když potřebuje zhubnout nějaký ten kilogram. Celý den plní žaludek pouze vývarem s trochou zeleniny a takhle je schopná se stravovat dlouhý týden. Pravdou je, že se vždycky chlubí zaručeným úspěchem a tvrdí, že se zase v pohodě vejde do svých oblíbených riflí. Možná to může na první pohled vypadat tak trochu jako magie, ale to dá rozum, že po zelenině a horké vodě stěží někdo přibere.

Odborníci na výživu nejsou proti, jestliže nejde o dlouhodobý jídelníček, ale příležitostný způsob, jak odlehčit tělu, zbavit ho odpadních látek. Jako každá jiná dieta je jídelníček sestavený pouze z polévky na kalorie velmi chudý, ale pokud zvolíme polévkové diety, je dobré konzumovat je vždy s trochou libového masa a zeleninou. Bílkoviny jsou nutné proto, aby se při hubnutí odbourávaly jen tukové zásoby, nikoli svaly.

V čem spočívá tajemství nejznámější a nejoblíbenější tukožroutské polévky? Nabízí hodně vlákniny, vitaminy, minerály, vhodná je pro každého, kdo neohrnuje nos nad zeleninou a především zelím, ale hlavně skutečně zasytí. Navíc pročišťuje tělo, odbourává tukové polštářky, nezatěžuje trávicí systém, člověk se po ní cítí lehce, zkrátka fit. Přesto, že polévkou dostává organismus hodně tekutin, v průběhu dne je kromě polévky třeba vypít i několik pohárů vody, bylinkový nebo neslazený černý čaj. Nevýhodou je, že se po polévkové dietě dostavuje jo-jo efekt, to znamená, že se člověk zpravidla brzy zase dostane na původní váhu před držením diety.

Co budeme k přípravě tukožroutské polévky potřebovat? Nakrájíme pět sloupnutých rajčat, pět cibulí, dvě zelené papriky, jednu hlávku bílého zelí, případně kořenovou zeleninu, jako je mrkev, petržel, celer a dáme vařit na mírný oheň, s vodou nešetříme. Polévka se vaří do měknutí zeleniny, podle chuti osolíme a opepříme. Pro lepší chuť je dovolené přidat kostku bujónu. (mv)

DODATEK
Víte, že sto gramů zelí obsahuje pouze dvaadvacet kilojoulů? Navíc obsahuje hodně vápníku, stopového prvku selenu a hodně vlákniny. Výhodou redukčního jídelníčku složeného pouze z tukožroutské polévky je fakt, že ji lze sníst neomezené množství.
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2166867
DnesDnes51
VčeraVčera722
Tento týdenTento týden2667
Tento měsícTento měsíc13043

Partnerské weby