K ošetření unavené pleti, k její regeneraci si můžeme připravit odvary z nejrůznějších bylinek, které se stanou účinnou a hlavně levnou kosmetikou. Bylinky volíme podle typu pleti.
Při uhrovité pleti
V půl litru vroucí vody louhujeme asi 50 g jitrocele. Poté nálev smícháme se stejným dílem neředěného lihu. Obličej tímto nálevem omýváme několikrát denně. Proti trudovitosti se používá také nálev z přesličky.
Na oteklá víčka
Báječné jsou pro oteklá víčka obklady z odvaru petrželových lístečků. Doporučujeme přikládat dvakrát denně.
Na mastnou pleť
K omývání je vhodná řepíková pleťová voda. V půl litru vroucí vody necháme asi dvacet minut louhovat 50 g řepíku. Nálev z řepíčku smícháme s neředěným lihem a postižené partie potíráme dvakrát až třikrát denně. Uklidňující účinky na pleť se sklonem k maštění má odvar 1 : 1 ze šalvěje a heřmánku.
Na ucpané póry
Můžete vyzkoušet podomácku vyrobenou březovou vodu. Padesát gramů listí břízy spaříme v půl litru vody, přikryjeme a necháme asi dvacet minut louhovat. Pleť je dobré nálevem omývat ráno a večer.
Na prokrvení pokožky
K pravidelnému omývání pokožky můžeme použít odvar z mateřídoušky, lístky zeleného čaje, přesličky rolní. Všechny patří k regenerujícím bylinkám, stejně jako třeba nálev z třezalky tečkované.
Pro napářku
Pro napářku je vhodný odvar z lístků růží, který má navíc výborné hydratační účinky. Vhodné je pleť napařovat před hloubkovým čištěním odvarem z heřmánku.
(es)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2339222
DnesDnes113
VčeraVčera742
Tento týdenTento týden4937
Tento měsícTento měsíc19379

Partnerské weby

apartman banner