Obecné poučky: Rozmístění předmětů v prostoru je velmi důležité. Stejně důležitá je poloha domu, bytu, kanceláře. Uvedené aspekty ovlivňují proudění energie čchi. Proudění energie čchi pak ovlivňuje naše postoje, duši a zdraví. Pro radost a zdraví hledejme zdroj v harmonii.
Disharmonie je škodlivá. Feng-šuej má původ v čínském „lidovém umění“. Soulad musí být mezi lidmi, prostředím a vesmírem. FENG - znamená vítr, ŠUEJ - znamená voda.
Spojení slov symbolizuje „vítr vanoucí na vrchol hory“ a „vodu stoupající na horský hřeben“.
Základní myšlenka Feng-šuej: „Uspořádání předmětů ve šťastných místech vede k navození rovnováhy - harmonického vztahu mezi nebeskými silami, lidmi a předměty“. Cílem je vytvořit pozitivní a přátelské prostředí doma a na pracovišti, což vede k životu v harmonii.
Při aplikaci Feng - šuej musíme využít jak rozumovou, tak duchovní úroveň vědomí. Tělesná smrt přichází, když dochází k absenci energie čchi. Vnitřní posilování čchi zlepšuje zdraví a prodlužuje život. Správný tok čchi uvnitř domu zajišťuje harmonii a klid. Každá místnost v domě má svoji energii čchi. V každé místnosti je místo, kde je soustředěna energie čchi, a zde je velmi citlivé místo. Dům stejně jako živá bytost má svoji energii čchi.
Ing. Josef Schrötter
Pokračování příště

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2219387
DnesDnes545
VčeraVčera498
Tento týdenTento týden3784
Tento měsícTento měsíc11912

Partnerské weby