Hroznové víno není pouze chutným ovocem, které může pomoci tělu s některými zdravotními obtížemi. Například s vysokým krevním tlakem, dnou, slabostí cévního systému. Účinný je proti střevním infekcím, při poruchách trávení, horečkách. Se sladkými bobulemi můžete čarovat i doma před zrcadlem, poslouží jako výborný kosmetický prostředek.

Pleťová maska
Pokožku výborně hydratuje pleťová maska připravená z čerstvé hroznové šťávy a několika lžic medu, které se přidají do malého množství běžně používaného denního krému. Maska se aplikuje v podobě zábalu na tvář, dekolt, ale lze ji využít preventivně proti celulitidě, všude tam, kde se vytvářejí nepříjemné dolíčky - zejména na stehna, paže.

Při dietě
Pokud držíte redukční dietu a váha jde jen velmi pomalu dolů, můžeme do týdenního redukčního režimu zařadit i ovocné dny. Během jednoho dne konzumujeme pouze hroznové víno. Celkové množství jeden kilogram si rozdělíme alespoň na šest menších porcí. Zapomínat nesmíme na dostatečný pitný režim. Bez konzumace jiných potravin navíc pročistíme ledviny, játra, tato očistná kúra podporuje vyhlazení vrásek, dochází k vylučování škodlivin z těla.

Peeling
S odumřelými buňkami a kůží pomáhá pravidelný peeling. I v tomto případě můžeme využít hroznového vína. Stačí rozdrtit nebo umlít lžíci hroznových zrníček, přidat hnědý cukr nebo trochu medu a tělo pod sprchou touto směsí jemně masírovat.

Místo botoxu
Chcete z tváře rychle odstranit stopy únavy, vyčerpání, stres? Stačí, když rozkrojíte bobule hroznového vína na půlku a rozprostřete je na tvář a také do výstřihu a necháte působit alespoň dvacet minut. Tato jednoduchá kúra pokožku skvěle hydratuje, uklidní, vyživí, zbaví nečistot.
(mv)

DODATEK
Víte, že hroznové víno použivali staří Egypťané či Řekové jako lék? Přikládali bobule na bolavá místa, aby utišili bolest, zastavili krvácení, hroznové víno pomáhalo i při očních a kožních chorobách.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2334114
DnesDnes681
VčeraVčera762
Tento týdenTento týden6121
Tento měsícTento měsíc14271

Partnerské weby

apartman banner