Lidé, kteří mají na svém pracovním stole vždy všechno pěkně srovnané a upravené, patří podle jednoho německého výzkumu k více organizovaným, předvídatelným a většina z nich se i lépe stravuje. O lidech, kteří mají svůj pracovní prostor spíše chaotický a neuspořádaný, se tak dá tvrdit pravý opak. Jejich velkou výhodou ovšem zůstává, že jsou podle výzkumu zase více kreativní, originální a hledají nové výzvy. Dá se tedy konstatovat, že se většinou i hůře stravují, třebaže někteří z nich mají neotřelé a znamenité recepty na gastronomii, se kterými mohou uspět dokonce až u svých milovaných protějšků.
Při samotném stolování se dříve často doporučovalo soustředit se výhradně jen na pokrm samotný, příliš nemluvit a nemuset se rozptylovat vedlejšími myšlenkami a záležitostmi. Psychologové a odborníci na stravování však v poslední době poukazují i na to, že mnoho dobrých myšlenek a zajímavých záměrů se rodí právě při stolování, pojídání pokrmů i při popíjení různých nápojů. Když vás tedy napadne nějaká pěkná myšlenka nebo společenská zábavná hra, neostýchejte se ji u stolu prosadit a realizovat. Navíc buďte bez obav, neboť vašemu trávení by to nemělo nijak ublížit. Spíše naopak.
Jídlo, které do sebe cpeme spěšně a po velkých dávkách, nesmírně zatěžuje a stresuje náš organismus. Věřte - nevěřte - v neposlední řadě je pro nás nesmírně důležité s kým vlastně sedíme u stolu. Můžeme jíst to nejlepší vybrané jídlo na světě, ale pokud nás něco trápí nebo nejsme v klidu, či je náš spolustolovník nějaká nepříjemná osoba, nebo se s ním dokonce hádáme a rozrušujeme, tak to jídlo jako bychom vyhodili oknem. V takových případech nás nepotěší ani samotná chuť, konzumace, ale ani naše orgány to nepřijímají v pohodě. Takovýto vnitřní zápas určitě příliš neprospěje ani našemu zdraví. K radám, jak si můžete jídlem vylepšit svoji kondici, patří i to, že člověk nemá dělat žádná zásadní rozhodnutí nalačno. Po jídle jsme totiž vždy trochu klidnější, příjemně unaveni a vidíme svět kolem sebe velkoryse a v lepších barvách. I při řešení zásadních rodinných problémů je třeba vždy respektovat tyto zákony přírody.
(vel)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2336693
DnesDnes11
VčeraVčera814
Tento týdenTento týden2408
Tento měsícTento měsíc16850

Partnerské weby

apartman banner