Jste stále unavení? Máte problémy s koncentrací, sklony k depresi, nadváze nebo lámavým nehtům? Příčinou může být hypothyreóza - tedy snížená funkce štítné žlázy. U žen se vyskytuje čtyřikrát častěji než u mužů, po cukrovce patří k nejčastějšímu onemocnění endokrinního systému. Při snížené funkci štítné žlázy bývá člověk apatický, zpomalený, často má oteklé ruce a nohy, odulý výraz v obličeji. Odpověď na to, zda jde o chronický zánět štítné žlázy - ať už bakteriálního, virového či autoimunitního původu, musí dát lékař. Může jít také o poruchu v regulační funkci podvěsku mozkového, za nímž stojí stres nebo zanesení organismu odpadními látkami. Příčinou může být i dlouhodobý nedostatek jódu či nadměrná konzumace látek, které zabraňují vychytávání jódu z krve (kedlubny, ředkvičky a podobně).
Jestliže se v organismu projeví nedostatečná činnost štítné žlázy, člověk se jí jen tak nezbaví. Zpravidla se pacientovi podávají chybějící hormony v tabletkách po celý život, při správném dávkování nepřináší jeho užívání zpravidla žádné vedlejší účinky.
Prevencí nedostatečného příjmu jódu je konzumace potravin s jódem - mořské ryby a plody moře, mořské řasy. Jodizovaná sůl ve větším množství může zbytečně zatěžovat organismus. Určitou prevencí problémů se štítnou žlázou je také pročišťování celého organismu. Pokud je zanesen, jsou v něm pomnoženy kvasinky, plísně, bakterie a viry, štítná žláza je nadměrně zatěžována a může snadno onemocnět.
(es)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2280149
DnesDnes484
VčeraVčera780
Tento týdenTento týden4604
Tento měsícTento měsíc12398

Partnerské weby