Vůně je neodmyslitelnou součástí ženy, nezbytnou tečkou její image, vizitkou. Zvýrazní šarm, osobnost, podpoří kouzlo okamžiku. Každý flakon ukrývá své velké tajemství. Jakou vůní se „zahalit“, učinit se svůdnější, navodit ve své duši pohodu a skvělou náladu? Zamyslete se a odpovězte si na otázku - jaká vlastně jste? Pokud se

necháte ráda unášet romantickými představami, vyhovovat by vám mohly rafinované vůně s nádechem exotiky, s aroma kadidla, jasmínu, santalu. Vévodí ve vašem šatníku pastelové barvy, růžová, bílá, pudrové tóny? Mohly by vás okouzlit ovocné odéry, květinové vůně růží, fialek, bílých lilií. Jestliže se nejlépe cítíte v městském a sportovním stylu, zřejmě si zamilujete nevtíravé svěží vůně, jež dokážou umocnit vaši vitalitu, dynamičnost, nespoutanou energii. Vašimi favority se pak stanou působivé flakony ukrývající vůně inspirované azurovým mořem, horskými jezírky nebo zeleným čajem. Kdo si potrpí na eleganci, perfektní, dokonalý vzhled, ten si zamiluje ověřené klasické značky.

Vsaďte na svůj nos. V parfumérii si samozřejmě můžete nechat poradit od prodavačky, specialistů, ale raději vsaďte na svůj nos. Vůni nejdříve vyzkoušejte na testovacím papírku. Pokud byste přivoněla přímo k flakónu, zjistíte pouze hlavu vůně. Vyberte si nejvýše pět vůní, své favority. Jestliže vám budou sympatické na testovacím papírku, vyzkoušejte je pak přímo na kůži, nejlépe na zápěstí. Když se nemůžete rozhodnout, nechte si dostatečný čas na rozmyšlenou a kupte si parfém až druhý den. Vůni je dobré pořizovat v odpoledních hodinách, když jsou pachové vjemy nejsilnější.

Co se dozvíte z obalu? Víte, co která značka na obalu parfému znamená? Zkratka EDT je z francouzského eau de toilette, což je v překladu toaletní voda. EDC je zkratka pro kolínskou vodu, v níž najdete nejnižší obsah vonných látek, a to jen 4 až 6 procent. Pokud je flakon označen EDP je to označení pro parfémovanou vodu, která má koncentraci vonných látek mezi 12 až 15 procenty. Po parfému je druhou nejsilnější vůní na trhu.

Kam s ním? I parfémy mají svou životnost. Uchováváme je na tmavém a chladném místě, v pečlivě uzavřeném flakonu, nikdy je nevystavujte přímému slunečnímu světlu. Ani vlhko parfému nesvědčí. Flakon neotvírejte příliš často, neboť přístup vzduchu, vlhkost a vysoká teplota mají negativní vliv na jeho kvalitu.

(mav)

RADA SPIRITU

Před nákupem vůně je dobré se vyhnout konzumaci ostrých, pikantních jídel, alkoholu a také cigaretám, neboť zkreslují vnímání parfému. Kvůli nim voní pokožka po aplikaci parfému jinak.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2340910
DnesDnes75
VčeraVčera806
Tento týdenTento týden881
Tento měsícTento měsíc21067

Partnerské weby

apartman banner