„Po čtyřicítce jsi pro chlapy neviditelná, i kdybys byla od hlavy až po paty oblečená od Diora,“ říká jedna z mých kamarádek. Tenhle názor ovšem s úspěchem vyvrací druhá přítelkyně, která nedávno oslavila šedesátku a je zamilovaná až po uši. Jak potvrzují

psychologové, věk opravdu nehraje žádnou roli v tom, aby si člověk plnil svá nejtajnější přání, odvážné sny, změnil v životě to, co mu nevyhovuje, prožíval okamžiky štěstí. Věk je pouhé číslo a být atraktivní, přitažlivá, sexy i ve zralém věku? Nic není nemožné! Chce to jen víc myslet sama na sebe, dát si trochu záležet na svém zevnějšku, posilovat duševní i fyzickou kondici. Nechte se inspirovat několika tipy.

Jste při těle? Jen žádnou paniku. Naučte se mít ráda svoje tělo takové, jaké je. Silnější boky, vystouplé bříško, nápadné pozadí lze přece důmyslně schovat pod šikovným oblečením. Neztrácejte sebevědomí, buďte v pohodě, naučte se se svou postavou žít. Samozřejmě příliš těsná trička, obepínající mini šaty, špagetová ramínka na silných pažích nebudou správnou volbou. Vsaďte na vrstvené oblečení, na partie, které nejsou ideální, zvolte tmavší odstíny. Nějaké kilo navíc bývá většinou vyváženo pěkným poprsím, a tak se nestyďte upozornit na bujný hrudník. Investujte do krásného a především kvalitního prádla, při správném výběru dokáže opravdu zázraky.

Hýbejte se. Ke kráse, dobré kondici potřebujete pohyb. Dobré je začít hned ráno po probuzení, rozcvička s jednoduchými protahovacími cviky vám dodá elán, zároveň bude i skvělou prevencí bolestí zad, svalů, únavy. Udělejte si pravidelně čas na nejrůznější rekreační aktivity, které zohlední momentální kondici, zdravotní stav, přinesou pocit radosti, vnesou do každodenního stereotypu výjimečnost. Pamatujte na to, že na ženském půvabu se podílí i způsob chůze. Proto stále kontrolujte držení těla. Narovnejte záda, ramena stáhněte dozadu, hrdé držení těla představuje padesát procent úspěchu pro pěknou vizáž.

Méně je někdy více. S přibývajícími vráskami se dokáží vyrovnat jen opravdu silné osobnosti, které je neřeší a soustředí se na jiné priority. Není třeba trávit hodiny před zrcadlem, avšak přiměřená péče o tělo je základ krásy, a to v každém věku. Pokud jde o líčení, méně je někdy více. Výrazné líčení přenechte mladším ženám. Zralé pokožce prokáží báječnou službu krémy s liftingovým efektem, kolagenem, jenž dokáže oživit buňky, postarat se o mladší vzhled pokožky, hydrataci očního okolí, zabrání otokům a nežádoucím kruhům pod očima. Kvalitní krycí make-up nesmí chybět v žádné kosmetické taštičce. Jeden den v týdnu je dobré věnovat celkové relaxaci pleti, dopřát si výživnou pleťovou masku. Pozor na přemíru slunečních paprsků. Čím více si jich dopřejete, tím víc bude pokožka stárnout. Stoprocentní zárukou, jak se cítit mladší, je také správná vůně. V tomto směru na sobě nešetřete, zvolte parfém nebo toaletní vodu, která vás nejlépe vystihuje. Neměl by být sladký a těžký.

Pracujte na svém sebevědomí. Věřte tomu, že všechno je v hlavě. Jak nastavíte svou mysl, zda pozitivním či destruktivním směrem, je pouze na vás. Pokuste se změnit přístup sama k sobě. Chvalte se i za drobnosti, maličkosti, za cokoli, z čeho budete mít dobrý pocit. Uvidíte, jak vaše sebevědomí poroste a život vás bude víc bavit. Vnitřní pohoda, jež se odrazí ve vaší tváři, udělá víc než perfektní make-up.

(mav)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2128649
DnesDnes21
VčeraVčera810
Tento týdenTento týden3436
Tento měsícTento měsíc22142

Partnerské weby