Také máte někdy tendenci schovávat určité věci pro zvláštní, výjimečnou příležitost? Třeba parfém, luxusní rtěnku, dražší krém? Najednou zjistíte, že už tak nevoní, jejich konzistence je jiná, produkty ztrácejí barvu

a začínají takzvaně žluknout. Nebojte se občas udělat průvan v kosmetické taštičce, na svém toaletním stolku. Jak dlouho vydrží otevřená kosmetika? V případě, že vypršel její čas, je nutné ji nekompromisně vyhodit. Následující doporučení se vyplatí dodržovat, neboť prošlý produkt může přivodit kožní problémy.

Šampony a sprchové gely vydrží jeden až dva roky. Aby si zachovaly svou prvotřídní kvalitu, nesmí být znehodnoceny vodou, která by se mohla do láhve dostat. Proto po každém použití lahvičku dobře uzavřeme, aby se dovnitř nedostala žádná vlhkost.

Řasenky používáme maximálně půl roku. Pokud se na kartáčku tvoří drobečky nebo cucky, mascaru vyhodíme. Nikdy ji neředíme vodou, jinak se tuš zničí choroboplodnými zárodky.

Konturovací tužka na rty bude funkční od dvou do tří let. Je však třeba ji často ořezávat, přičemž se vyplatí dát ji předtím alespoň na deset minut do mrazáku. Snadněji se bude ořezávat a předejdeme také lámání.

Rtěnku lze používat až dva roky. Že její trvanlivost končí, poznáme podle toho, že se na jejím povrchu tvoří malé perličky, vylučují se neškodné kapičky oleje. Zapáchající rtěnka nebo změna její barvy jsou signálem, že patří neprodleně do odpadkového koše. Také pozor na správné skladování, zvláště v létě ji nevystavujeme příliš vysokým teplotám. Jakmile jednou změkne, ztratí po opětovném ztuhnutí přirozenou barvu a aroma.

Make-up. Je živnou půdou pro bakterie. Proto patří na suché, temné místo. Když ho otevřeme, je třeba ho do roka spotřebovat. Ještě dříve však v případě, že změní barvu, strukturu, konzistenci.

Kúry v ampulích. V žádném případě je neskladujeme na světle, ale na suchém a chladném místě. Neotevřené vydrží nejdéle půl roku, otevřené ani jeden den.

Lak na nehty. Málokterá žena se spokojí pouze s jedním lakem. Tím se vystavuje problému, že je nestačí včas spotřebovat, proto je lepší kupovat menší balení. Lak zůstává roztíratelný asi jeden rok. Potom barva tuhne, při častějším používání vysychá rychleji. I když existují speciální rozřeďovače, je-li lak hustý, je lepší ho neředit a raději si koupit nový.

Opalovací kosmetika. Z důvodu extrémních podmínek, ve kterých se používá - slunce, horko či naopak mráz, vydrží po otevření maximálně půl roku. To znamená, že se na každou sezónu vyplatí koupit nový produkt.

(se)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2341924
DnesDnes1089
VčeraVčera806
Tento týdenTento týden1895
Tento měsícTento měsíc22081

Partnerské weby

apartman banner