Stěžujete si, že vám nadměrně padají vlasy? V jakém případě se znepokojovat nad jejich kvalitou? Zejména tehdy, když váš polštář připomíná po nočním spánku podlahu u kadeřníka, který právě ostříhal neupravenou zákaznici. O nadměrném

vypadávání hovoříme tehdy, když denní ztráta vlasů překročí padesát až sto kusů. Pokud tento problém nesouvisí s některou z akutních či chronických nemocí, hormonálními vlivy, nadměrným stresem, emocionální zátěží či jednostranným jídelníčkem a drastickou dietou, na jejich vypadávání se podepisuje i nešetrné zacházení.

Správný šampon. Důležité je používání jemných šamponů, které jsou pH neutrální a nedráždí pokožku. Pro každý typ vlasů existují speciální šampony a doplňkové výživné kúry, které by se měly aplikovat alespoň jednou za dva týdny. Všeobecně rozšířený názor, že čím více šamponu, tím lépe, je zavádějící. Velké množství pěnidla vlasy i pokožku hodně odmastí. Myjete-li si vlasy často, není nutné dvojí mytí.

Opatrně po mytí. Nejzranitelnější jsou mokré kadeře. Při mytí se odstraní nejen špína, ale také přirozená ochranná vrstvička na povrchu vlasového vlákna. Vlasy nikdy netřete froté ručníkem, ale umyté je na chvíli stočte do turbanu z ručníku. Na opatrné rozčesání použijte hřeben se zuby daleko od sebe.

Pozor na horký vzduch. Víte, že by se vlasy měly nechat schnout co nejdéle přirozeně? Tvar získávají těsně před uschnutím, a tak foukání příliš horkým vzduchem není nejvhodnější, zbytečně vlasy přesušuje. Vlasoví stylisté doporučují kadeře sušit středním stupněm foukání.

Nechte vlasy dýchat. Na léto je ideální vlasy různě vyčesat, oblíbené jsou i culíky a copy, praktické vzdušné účesy. Pokud však vlasy stáhnete na celý den do gumičky, mohou se snadno lámat a třepit. Na dlouhé vlasy se proto vyplatí pořídit si gumičky látkové, nejlépe z froté.

(map)

DODATEK

V horkém počasí v létě potřebují ochranu i vlasy. Slunce je nadměrně vysušuje, snáze se lámou, třepí a ztrácejí lesk. Ještě více trpí kadeře po trvalé a barvené. Vyplatí se investovat do vlasových pěstících přípravků, které jsou opatřeny UVA/UVB filtrem.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2342009
DnesDnes1174
VčeraVčera806
Tento týdenTento týden1980
Tento měsícTento měsíc22166

Partnerské weby

apartman banner