Abychom správnou péčí získali pěkné vlasy, měli bychom znát svůj typ vlasů, který je většinou identický s typem pokožky. Zdravé normální vlasy bývají obvykle lesklé, u konečků nejsou mastné, dají se snadno česat a konečky

nemají roztřepené. Mastné vlasy se sotva lesknou, účes dlouho nedrží a je nutné je umývat každé dva až tři dny. Suché vlasy se zpravidla vyznačují jemností a lomivostí, matností i statickým nabitím a účes brzy ztrácí tvar. Někteří lidé mají vlasy u kořínků mastné, ale se suchými konečky. Ty jsou pak křehké, vzpurné, konečky mají roztřepené, u kořínků tři dny po umytí opět mastné. Takové vlasy se obvykle dají jen obtížně upravit. Slabé, prořídlé vlasy působí značně tence, vlasový rámec se zdá být posunutý dozadu, přičemž takovéto kadeře mohou být suché, mastné i normální.

Pro pěkný vzhled vlasů doporučují kadeřníci jejich mytí vícekrát týdně vhodným šamponem. Jsou-li vlasy i vlasová pokožka čisté, značí to i jejich větší odolnost, takže dodatečná péče je pak efektivnější. Na škodu není ani tak časté mytí, jako spíše nevhodné zacházení s nimi. To může způsobit například příliš horká voda, špatná volba šamponu, silné masírování vlasové pokožky, ale zrovna tak i jejich nedostatečné oplachování. Mokré vlasy bychom neměli nikdy „ždímat“, ale prosušit ručníkem a co nejdéle je nechat proschnout volně na vzduchu. Nikdy je nekartáčujeme, ale šetrně pročešeme hřebenem.

(pak)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2011616
DnesDnes234
VčeraVčera727
Tento týdenTento týden1696
Tento měsícTento měsíc7941

Partnerské weby