Trápí vás žaludeční křeče? Potom máte nemoc moderní doby - gastritidu. Lékař vám zřejmě poradí antacidní léky (léky, které snižují kyselost žaludečních šťáv), ovšem dlouhodobé užívání těchto léků snižuje vstřebávání vitaminů skup iny B a vitaminu A.

Při onemocnění žaludku, ale také střev, jsou med a sójové mléko ideální potravinou, dále jsou doporučovány ovesné vločky a lněná semínka. Celer udržuje v kondici žaludek, střeva a močový měchýř. Také působí antimykoticky a antibakteriálně v oblasti žaludku a střev.

Z dietetického hlediska je doporučována karotka, pórek a kyselé zelí. Především čerstvě vylisovanou šťávu z karotky a šťávu z kyselého zelí bychom měli přijímat co nejčastěji. Čistí střeva a normalizují střevní flóru.

Jen málokdo ví o banánu, že je přirozeným antacidem, tedy prostředkem, který neutralizuje žaludeční kyselinu. Banány jsou vhodné při katarech - zánětech střevní sliznice - jako dietetikum, které nedráždí sliznici. Při bolestech žaludku může pomoci pití mléka s medem. Při žaludečních či střevních potížích by mohl pomoci heřmánkový, mátový čaj i z meduňky lékařské.
(žuk)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2216105
DnesDnes502
VčeraVčera528
Tento týdenTento týden502
Tento měsícTento měsíc8630

Partnerské weby