Infekce močových cest je častá nepříjemná nemoc, postihující zvláště ženy. Udává se, že jsou k těmto onemocněním až 25krát náchylnější než muži. Je to způsobeno anatomickým rozdílem, neboť močová trubice žen je mnohem kratší, a tedy ke vzniku infe kce náchylnější.

Jako prevenci proti potížím s močovým měchýřem byste měli jíst hodně okurkového salátu. Okurka odvodňuje a zbavuje organismus škodlivých látek.

Proti infekcím močových cest účinně působí lidové antibiotikum - česnek. Také křen působí na bakteriální infekce močových cest. Už při zhruba 20 mg křenu přijímáte dostatek účinných látek, abyste zahájili terapii močových cest. Připravit si můžete léčebný křenový nápoj: jednu lžíci nastrouhaného křenu spaříte sklenicí horkého mléka, necháte deset minut vyluhovat, přecedíte a vypijete po doušcích.

Řada studií potvrzuje, že brusinky jsou něco více než pouhá příloha ke zvěřině. Jsou velmi účinným nástrojem v boji proti infekci močových cest. Jako léčivé množství se udává asi 250 ml brusinkové šťávy denně.

Také nápoj připravený z 200 ml teplého mléka se lžící medu má protizánětlivé a navíc i uklidňující účinky. Zdravotní přínos při potížích s močovými cestami má šípkový, kopřivový nebo lipový čaj.
(žuk)

DODATEK
Pokud trpíte zánětem močových cest nebo močového měchýře, výrazně omezte pití černé kávy, silného černého čaje a alkoholických nápojů. Také se vyhýbejte pikantním kořeněným jídlům.
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2275628
DnesDnes83
VčeraVčera1180
Tento týdenTento týden83
Tento měsícTento měsíc7877

Partnerské weby