Jako bolest označujeme každý nepříjemný pocit, ale máme-li ji přesně popsat, chybějí nám slova. Avšak i druh a intenzita bolesti hlavy má určitý význa m. Nebude to pro vás jednoduché, ale pokuste se blíže popsat svoje bolesti hlavy.

Stahující bolest: Tyto bolesti představují zpravidla následek stresu, který je spojený s produkcí adrenalinu (hormon nadledvin). To má za následek stažení cév, což u citlivých lidí vyvolá bolesti hlavy.
Tlaková bolest: Tyto bolesti vyvolávají pocit napětí a tlaku, jako by nám měla „prasknout“ hlava. Jsou většinou provázeny rudým obličejem. Bolesti se dávají do souvislosti s vysokým krevním tlakem a malou elasticitou krevních cév, ale mohou být způsobeny také špatnou činností střev.
Tupá bolest: Mohou být následkem nízkého krevního tlaku. Cévy se rozšiřují, což má za následek horší zásobení mozku kyslíkem. Bolesti mohou vzniknout i při alergické reakci, kdy se cévy rozšíří vyplaveným histaminem a dojde k poklesu krevního tlaku.
Bodavá bolest: Tyto bolesti poukazují na energetické městnání, přebytek energie v určitém místě. Často se tyto potíže objevují po sportovním výkonu.
Trhavá bolest: Pravděpodobně se jedná o spojitost bolesti hlavy s virovým onemocněním, zejména s chřipkou. Ojediněle se může jednat o některá onemocnění přenosná ze zvířat na lidi, v tomto případě je důležité vyšetření u lékaře.
Bolest hlavy z napětí: K těmto bolestem mají sklon lidé, kteří pracují duševně. Působením dlouhotrvajícího napětí v kombinaci s nepohodlnou polohou těla, se napínají svaly v horní části zad. Tím vznikají svalová ztluštění, které pak tlačí na hlavové nervy.
Nejasná bolest: tyto bolesti, které nelze nikam zařadit, zpravidla souvisejí se střevní poruchou. Často je provází zácpa či průjem.
(jam)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2259496
DnesDnes400
VčeraVčera685
Tento týdenTento týden1085
Tento měsícTento měsíc14904

Partnerské weby