Chřipka patří mezi nejběžnější infekční nemoci. K jejím příznakům patří vysoké teploty, kašel, únava, bolest hlavy a kloubů. Je důležité léčit chřipku v domácím prostředí, alespoň dva dny. Není dobré brát chřipku na lehkou váhu, k tomuto onemoc nění se mohou přidružit těžké komplikace. Onemocnění je zvláště nebezpečné pro lidi starší 65 let a pro ty, kteří v minulosti prodělali plicní či srdeční onemocnění, mají-li diabetes nebo onemocnění ledvin.

Se vznikem vědy o bakteriích - bakteriologie se ukázalo, že mikroorganismy umírají ve velmi slabých roztocích kyseliny citronové (1:2000). Citronová šťáva tak vykazuje výrazné antiseptické účinky, může zničit až dvanáct druhů bakterií a je účinným lékem pro všechny druhy infekcí. Zvýšená konzumace citronů a dalšího citrusového ovoce léčí chřipku, podporuje pocení, ulevuje při bolestech v krku a při angínách, posiluje imunitní systém a dodává vitalitu. Také preventivně chrání organismus před nemocemi z nachlazení, a to díky vysokému obsahu vitaminu C.

Při prvních náznacích chřipky je nenahraditelný česnek. Vhodnou dávkou jsou dva stroužky česneku denně.

Křen obsahuje velké množství vitaminu C a hořčičné oleje, které ovlivňují lepší prokrvování a působí jako přírodní antibiotikum. Užíváme křen v jakékoliv podobě, ale konzumaci nepřeháníme. Účinný je křenový med, který připravíme smícháním stejného množství čerstvě nastrouhaného křenu a medu. Každé dvě hodiny užíváme jednu lžičku této směsi.
Proti bakteriím výrazně působí černý rybíz, borůvky, jahody, jablka, ananas, grapefruity, banány, hroznové víno, kiwi a švestky.

Dodržujte pitný režim, nejlepší je pít čaje nebo ovocné šťávy ředěné vodou.

Čaj z bezových květů, máty nebo lipového květu také patří k velmi účinným prostředkům proti chřipce.
(jam)

DODATEK
Zvlhčování vzduchu v místnosti nemocného je základ léčen chřipky. Zlepšuje to celkový stav, neboť se zvlhčí vyschlá sliznice noční a ústní, pomůže to při bolestech v krku a usnadňuje se odkašlávání.
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2277831
DnesDnes366
VčeraVčera576
Tento týdenTento týden2286
Tento měsícTento měsíc10080

Partnerské weby