Zánět močového měchýře se dostavuje jak u muže, tak u žen dost často. Dokonce je statisticky prokázáno, že častým močením a pálením při močení trpí 25krát více ženy než muži. Původcem těchto nepříjemných potíží bývají různé bakterie, nejčastěji jsou to střevní bakterie, které v močovém ústrojí nemají co dělat. Nejčastější bakterie, která zejména ženy pronásleduje v močových cestách, se nazývá Escherichia coli - český název nemá. Tyto bakt erie jsou fyziologickou přirozenou součástí v tlustém střevě a napomáhají člověku při trávení potravy. Žena má močovou trubici dlouhou kolem osmi centimetrů, muž kolem čtyřiadvaceti, takže u ženy je cesta nákazy ze zevního prostředí močové trubice snadnější, kratší a rychlejší. Člověk postižený zánětem v oblasti močové trubice a močového měchýře má často nucení na toaletu a při močení často pociťuje palčivé bolesti v oblasti podbřišku.

V mnoha případech stačí, když postižený ihned zahájí bylinnou léčbu. Jeden z nejlepších bylinných léků se ukazuje tzv. urologický čaj, který obsahuje celou řadu léčivých rostlin, jež mají za úkol vyčistit ledviny, močový měchýř i celou močovou trubici. Výborné je pojídání čerstvých nebo kompotovaných zavařených borůvek, ještě lépe brusinek. Důležité je tyto bylinné čaje obsahující nať přesličky, květ zlatobýlu, nať vřesu, nať medvědice a mnohé další užívat pravidelně a dlouhodobě.

Připravují se tak, že se spaří jedna čajová lžička suché bylinné směsi na jeden šálek horké vody, ponechá se třicet minut vyluhovat a popíjí se teplé nebo vlažné přes den. V akutní fázi je dobré dopřát si čtyři šálky bylinného čaje čistící močové cesty, k zabránění recidivy tohoto onemocnění je potom vhodné vypít alespoň jeden šálek, nejlépe na noc. (mik)
DODATEK
Důležité je v případě nucení na moč neprodleně si ulevit, vyvarovat se prochlazení. Pro celkové ohřátí organismu je dobré napařit obě nohy v umyvadle s horkou vodou po dobu osmi až deseti minut.
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2184804
DnesDnes525
VčeraVčera524
Tento týdenTento týden3834
Tento měsícTento měsíc11743

Partnerské weby