Ulcus ventricul - žaludeční vředy - je onemocnění, které spočívá v natrávení žaludeční sliznice tak, že se nejdříve vytvoří jakoby taková oděrka, která se mění v hlubokou, ohraničenou ránu. Postiženého jedince dost bolí, i když zažívací orgány nejsou tolik záso beny senzitivními nervy.
Velkou roli zde hrají prožívané stresy, nedodržování šetřící diety, nepravidelné stravování a další mnohé příčiny. Jak léčí žaludeční vředy alternativní a lidová medicína?
*Výborné výsledky dosahuje homeopatická léčba. Je důležité poznat celého člověka, jeho stresové situace, upravit stravování (zpočátku nejlépe kašovitá úprava jídla), zajistit pravidelnou dostatečnou hydrataci organismu a dodržovat všechny další rady ošetřujícího lékaře.
*Květ heřmánku. Nálev pijte nejlépe časně ráno, nalačno, tedy před snídaní, dlouhodobě.
*Nať máty peprné ulevuje od bolesti v oblasti zažívacího traktu, nesmí se však nikdy pít při pálení žaludeční šťávy. Při žaludečních vředech pijeme dva až tři šálky denně, dlouhodobě.
*Kořen lékořice - čaj z tohoto sladkého dřeva pomáhá především proti křečím objevujícím se v oblasti břicha, zvláště pak žaludku. Půl čajové lžičky tohoto drceného kořene zalijeme 250 ml vroucí vody, necháme vyluhovat i půl hodiny, občas můžeme zamíchat. Pijeme po douškách, nejlépe před jídlem, jeden až tři sálky denně po dobu alespoň šesti týdnů.
*Pravý lesní med. Tlumí i silně se projevující zánět žaludeční sliznice, napomáhá zkracovat dobu hojení žaludeční a dvanácterníkových vředů. Nejlepší je surový med získaný přímo čerstvě od včelaře. Nejlépe je med ohřát v teplé vodě a jíst ho vlažný, vždy jednu čajovou lžičku před jídlem.
*Velmi vhodné je prožívané stresové situace a negativní životní emoce léčit EFT metodou, která napomůže odstranit mnohé stresy a četné psychické blokády.
(dr)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2184805
DnesDnes526
VčeraVčera524
Tento týdenTento týden3835
Tento měsícTento měsíc11744

Partnerské weby