Návaly horka, pocení, nepravidelná menstruace, podrážděnost, lehká deprese. To jsou nejčastější příznaky menopauzy. Je známé, že ženám v tomto období hrozí osteoporóza - řídnutí kostí. Mnozí lékaři dnes předepisují svým pacientkám společně s hormony dodatečné dávky vápníku, vitamin D a magnézium, ale i antioxidanty, jako ochranu před sklerózou. Dávkování je pochopitelně individuální.
Pro ženy v menopauze dnes existuje v lékárnách mnoho vitaminově-minerálních preparátů. Letáčky ubezpečují, že vhodně zvolené dávky jednotlivých složek pomáhají proti hormonálním výkyvům. Ženy, které se bojí náhradní hormonální léčby, rády sahají po těchto sestavách v naději, že se vyhnou nepříjemným následkům období přechodu a nemusí užívat hormonální léčbu.
Polští endokrinologové však tvrdí, že vitaminy nemají žádný vliv na hormonální proměny v organismu. Jedinou složkou těchto tabletek, které mohou zmírnit těžkosti tohoto období, jsou sloučeniny pocházející ze sóji. Připouští se, že mohou působit jako estrogeny. Žena by se v období menopauzy neměla omezit pouze na polykání tabletek, stejně důležitá je pro ni zdravá životospráva a pravidelný pohyb.
(es)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2199987
DnesDnes223
VčeraVčera541
Tento týdenTento týden3489
Tento měsícTento měsíc9737

Partnerské weby