Citron je ovoce bohaté na vitamin C, který prospěje v pochmurných zimních dnech k povzbuzení imunity proti infekčním onemocněním. Většinou používáme citrony k ochucení čaje, avšak tyto exotické plody se dají využít i jinými způsoby a jejich účinky bývají někdy sk oro zázračné.
*Potírání dásní šťávou z citronu pomáhá při záděrách, lámání nehtů a bílých skvrnách na nehtech, což většinou svědčí o nedostatku zinku a vápníku v organismu.
*Citronová šťáva odstraňuje usazené soli z organismu. Při dně a jiných kloubních potížích se doporučuje každý den pít zředěné šťávy z citronů a potírat kostní výrůstky.
*Citrony obsahují éterické oleje, které pomáhají rozpouštět žlučové kameny, mají antibakteriální účinky a snižují horečku. Pití citronové šťávy a její přidávání do rozličných salátů pročišťuje játra a ledviny.
*Pravidelné pití zředěné citronové šťávy zlepšuje trávení, stimuluje produkci žluči, reguluje tělesnou váhu, snižuje vysoký krevní tlak, zlepšuje krevní oběh a působí proti trombóze.
*Citronovou šťávou můžeme potřít kůži po hmyzím štípnutí nebo včelím bodnutí, při svědění, výskytu akné či některých typů ekzému.
*Vtírání citronové šťávy do pokožky hlavy pomáhá při padání vlasů.
(vlab)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2148977
DnesDnes534
VčeraVčera773
Tento týdenTento týden3245
Tento měsícTento měsíc16792

Partnerské weby