Také si děláte starosti z každé nové vrásky? Víte, že pro zlepšení činnosti pleti je důležité pít denně hodně tekutin? Nejlépe minerální vody nebo bylinné čaje obsahující výluh z kořene lopuchu, smetánky a petržele. To vše napomáhá k rychlejší detoxikaci tlustého střeva a ke kvalitnější filtraci ledvin, odkud se z organismu především dostávají nejrůznější odpadové lá tky, které mají jinak tendenci se usazovat v podkoží a tím vlastně devastovat pleť.

Kvasnicová koupel

Ženám po padesátém roce života udělá na pleť velmi dobře kvasnicová nebo rozmarýnová koupel. Návod je velmi jednoduchý. U kvasnicové koupele rozpustíme čtyři balíčky čerstvých kvasnic a rozmícháme je v jednom litru kravského mléka, vše nalijeme do připravené koupele o objemu padesát litrů teplé příjemné vody. Tato lázeň především čistí pokožku, dodává jí četné výživné látky. Koupel provádíme po dobu až třiceti minut. Potom celé tělo osprchujeme vlažnou vodou, zakončíme studenou sprchou a nakonec ošetříme obličej a ruce tělovým krémem. Lázeň je nejlepší ve večerních hodinách, před ulehnutím do postele.

Rozmarýnová koupel

Zvolíme ji tehdy, jestliže jsme navíc unavení, máme pocit přepracování, špatnou náladu.
Návod: V litru vody povaříme tři minuty hrst rozmarýnu, necháme dvacet minut vyluhovat a pak odvar scedíme. Nalijeme do připravené padesátilitrové vodní lázně (jsou to asi tři čtvrtě vany) a řádně promícháme. V takovéto koupeli setrváme asi dvacet minut. Tedy tak dlouho, jak je nám příjemná. Potom se osprchujeme vlažnou vodou, nakonec studenou, důsledně se vytřeme suchým ručníkem. (nek)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2169478
DnesDnes81
VčeraVčera647
Tento týdenTento týden728
Tento měsícTento měsíc15654

Partnerské weby