Už naše prababičky si cenily bylinek nejen pro přípravu pokrmů, při vaření, ale dokázaly je v hojné míře využívat pro utužení zdraví a zkrášlování. Sílu heřmánku ocení i naše pleť.
Heřmánek v kosmetice
Kosmetické výrobky s přírodními složkami, na bázi přírodních surovin jsou velmi populární a vyhledávané zejména pro minimální riziko případných alergických reakcí. Heřmánek jako hlavní složka přípravku má schopnost pokožku tonizovat, působit hojivě. Krémy obsahující heřmánek jsou vhodné pro mastnější typ pleti, zejména pro jedince s akné. Ale stejně dobrou službu udělá i citlivé pleti, kterou dokáže osvěžit a uklidnit.
Obklady z heřmánku
Heřmánkové obklady mají stahující účinek a osvědčí se zejména dívkám a ženám s problematickou pletí. Této oblíbené bylince se přisuzují dezinfekční a protizánětlivé účinky, proto se hodí k omývání pokožky. Díky tomu se stane svěžejší, heřmánek působí jako prevence proti nejrůznějším vyrážkám.
Perfektní pro blondýnky
Heřmánkový výluh lze považovat za perfektní přírodní vlasovou kosmetiku. Vlasy blondýnek dokáže skvěle oživit, rozzářit, pomůže je zesvětlit. Stáčí sáček heřmánkového čaje nebo lžíci sušených bylinek zalít šálkem vařící vody a nechat louhovat alespoň deset minut. Výluh se použije pro opláchnutí umytých vlasů.
Proti vyčerpání
Čaj připravený z této drogy se doporučuje pít při stresu, celkovém vyčerpání, únavě, ale také pro navození dobrého spánku. Vhodný je pro ženy, které mají bolestivou menstruaci, přináší úlevu při menstruačních křečích. Ajúrvédská medicína používá heřmánku proti úzkosti, depresi, na úlevu od nejrůznějších bolestí.
(ruch)

DODATEK
Heřmánek považovali už staří Egypťané za posvátnou bylinu díky jeho uzdravujícím účinkům. V moderní symbolice je spojován s iniciativou, duchaplností, se sílou v neštěstí.

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2182776
DnesDnes101
VčeraVčera528
Tento týdenTento týden1806
Tento měsícTento měsíc9715

Partnerské weby