Naše prababičky si nedovedly úklid bez octa představit. Výborně s ním odstranily vodní kámen, koupelnu a sklep zbavoval plísně, považovaly ho za nenahraditelný dezinfekční prostředek. I v dnešní době by bylo škoda tento účinný přírodní prostředek zatracovat. Možná budete

překvapeni, na co všechno se může v domácnosti hodit. Víte, že...

...perfektně odmašťuje troubu? Hadříkem namočeným v octové vodě troubu důkladně vytřete, navíc zabráníte usazování mastnoty. Také s ním perfektně vyčistíte mikrovlnnou troubu.

...se za pomoci octa zbavíte skvrn od vody a mýdla na chromových a plastových držácích?

...si výborně poradí s usazeninami na dně vany a skvrnami v záchodové míse?

…ocet se postará o to, aby si oblečení zachovalo zářivou barvu? Zkuste do poslední máchací lázně přidat šálek bílého octa.

...se rychle zbavíte nálepek a cenovek na lahvích, když použijete ocet? Poradí si se stěrači na autě, ani námraza na oknech nemá šanci, když je potřete roztokem ze tří dílů octa a jednoho dílu vody.

...vám ocet pomůže i tehdy, když potřebujete uvolnit zrezivělý šroub?

...si poradí se zubním kamenem na zubní protéze? Stačí ji přes noc namočit do octového roztoku a pak z ní kámen pomocí zubního kartáčku odstranit.

...si díky octu ušetříte práci, když chcete sundat staré tapety ze zdi? Zlehka je postříkejte octem a uvidíte, jak půjdou v pohodě dolů.

...několik kapek bílého octa se postará o to, aby sádra tak rychle neztuhla?

(es)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1970595
DnesDnes377
VčeraVčera874
Tento týdenTento týden4732
Tento měsícTento měsíc16200

Partnerské weby