Stali jste se šťastnými majiteli pejska? Ujali jste se opuštěného zvířátka a místo v útulku si teď bude hovět ve vašem láskyplném domově? Pak byste měli vědět, že jste získali báječného, věrného, oddaného společníka, s nímž se dá skvěle komunikovat. Jen se

musíte naučit porozumět signálům jeho těla. Měli byste vědět, že…

...leh na zádech s pokrčenými tlapkami znamená maximální oddanost, spokojenost, pohodu, gesto lásky.

...šťouchnutí čumákem je upozornění, že pes po vás něco chce. Zpravidla dobrůtku k snědku, nějaký mlsíček, vyvenčit, hrát si.

...vrtění zdviženým ocasem je projev upřímné radosti, vítání, těšení.

...když pes vrčí, cítí se být v ohrožení, dává najevo, že se mu něco nelíbí.

...svěšeným ocasem si zvíře uvědomuje své provinění, neplechu, porušení „pravidel hry“, ale také může jít o pocit nepohody, nějakého zdravotního problému.

...naježený hřbet je jednoznačným signálem dominantního postavení, sdělením, kdo je tady pánem, ale i jistým projevem strachu.

...vzpřímené uši směřující dopředu jsou výrazem maximálního soustředění. Zvířátko si, zjednodušeně řečeno, mapuje terén, zvažuje, jak zareagovat, sbírá informace, které potřebuje vyhodnotit.

...zívání lze u zvířete přeložit stejně jako u lidí. Může být nevyspalé, unavené, případně tak reagovat na stres.

...pokud pes obskakuje páníčkovy nohy, není to projev mazlení, náklonnosti, ale ve většině případů jde o výraz nadřazenosti, čemuž důrazně zamezte.

(es)

RADA SPIRITU

Víte, že na dlouhý a upřený pohled do očí pes reaguje mimořádně citlivě a může ho vnímat jako výzvu k boji, o pozici ve smečce?

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2072097
DnesDnes185
VčeraVčera1074
Tento týdenTento týden4545
Tento měsícTento měsíc19133

Partnerské weby