Neumíte si představit grilování a pečení bez alobalu? Jestlipak víte, že se může stát neocenitelným pomocníkem v domácnosti i pro jiné účely? Na co všechno ho lze použít? Nechte se inspirovat některými tipy.

+ Alobal může přinést

úsporu tepla. Stačí ho lesklejší stranou umístit za radiátor. Teplo se odrazí od alobalu zpět do místnosti, namísto toho, aby zahřívalo stěnu za topením.

+ Potřebovali jste v domácnosti něco natřít barvou? Pokud vám zbyla v plechovce a rádi byste ji ještě použili, před zavřením plechovky dejte pod víčko kus alobalu, jehož tvar získáte obkreslením dna plechovky. Když alobal položíte na povrch barvy, zamezíte vytvoření ztvrdlého škraloupu.

+ Ztracený lesk na koupelnové baterii a různých částech kuchyňských spotřebičů obnoví zmačkaný alobal.

+ Výborně se hodí také na ostření nůžek. Když přeložíte alobal na několik částí a nůžkami ho rozstříháte na pásy, jednoduše je naostříte.

+ Alobal poslouží také jako šikovný trychtýř. Stačí jen silnější přeložený pás srolovat do kužele.

+ Postrádáte houbičku na nádobí? Místo ní můžete zkusit zmačkat kousek alobalu a zašlou nečistotu a mastnotu snadno odstraníte.

+ Pokud chcete, aby vám pokrm, který vezete na chatu, nebo ho zamýšlíte konzumovat za delší čas, nevystydl, máme jednoduchý trik. Zabalte ho do alobalu, do několika vrstev novin a igelitového sáčku. Zůstane skutečně teplý.

+ Alobal mohou skvěle využít i zahrádkáři, pokud nechtějí přijít o bohatou úrodu ovoce. Stačí na vlasec navléknout několik proužků alobalu a zavěsit na strom. Je to levná a účinná pomůcka, jak zaplašit ptáky.

(map)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2096792
DnesDnes519
VčeraVčera1172
Tento týdenTento týden3774
Tento měsícTento měsíc18578

Partnerské weby