Také máte pocit, že vaše skříň praská ve švech a přitom každé ráno před ní bezradně stojíte a nevíte, co na sebe? Jaro je ideální období na velký úklid. Venku se pomalu otepluje, a tak nastává čas odložit zimní garderobu a udělat prostor pro nové oblečení. Nechte se inspirovat několika tipy, jak udělat

kolem sebe pořádek.

Než je odnesete do čistírny. Než se se zimními kabáty a bundami vypravíte do čistírny, dobře zvažte, zda je budete chtít za pár měsíců, až znovu udeří zima, s oblibou nosit. Možná už vám připadají nemoderní, nepohodlné, materiál příliš těžký, necítíte se v nich dobře, nemáte z nich radost. Třeba najdete i jiné důvody proto, abyste si koupili lepší svrchník. V takovém případě takové kousky nekompromisně odložte, za vyčištění byste zbytečně utráceli. Stejně energicky si počínejte s botami, než je podrobíte důkladné očistě, vystelete novinovým papírem, aby si udržely pěkný tvar, a uložíte do krabic. Nenalhávejte si, že šlo o nejlepší boty vašeho života. Pokud se na nich viditelně podepsal zub času a zimní plískanice, je nejlepší doba dát jim sbohem.

Věci, které jste neoblékli. Jistě při inventuře šatníku přijdete na spoustu věcí, které jste dlouho neměli na sobě, jsou vytahané nebo obnošené. Ať už jde o svetry, halenky, spodní prádlo, je zbytečné, aby zabíraly místo. Přistupujte k jejich likvidaci bez sentimentality. Co na tom, že vás stály spoustu peněz nebo jste je dostali jako dárek. Hlavně si nenamlouvejte, že by se ještě hodily k práci na zahradě, venčení psa, doma „na lítačku“. Pamatujte na to, že každým vyřazeným kouskem uvolníte prostor něčemu novému, modernímu a slušivějšímu. V prádelníku by měly zůstat pouze věci, které dokonale sedí, nosíte je rádi, cítíte se v nich perfektně.

Kabelky a spol. Patříte ke sběratelkám kabelek, bižuterie, šátků, opasků? I v tomto směru vyhoďte náušnice, náramky, řetízky, které nenosíte a zbytečně na ně sedá prach. Stejně postupujte s kabelkami a dalšími doplňky, i když ještě vypadají pěkně, ale k žádnému oblečení se vám nehodí.

Kam s nimi? I když vám trhá srdce pohled na některé oblečení a doplňky, jež spojujete třeba s příjemnými vzpomínkami, překvapením od partnera, mimořádnými prémiemi, je na čase „poslat je dál“. Skončit mohou ve speciálních kontejnerech, ale také je můžete nechat putovat ke kamarádce, kolegyni, nabídnout je v internetovém bazaru. Nebo je lze věnovat na charitu, potřebným lidem.

(es)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2100338
DnesDnes572
VčeraVčera898
Tento týdenTento týden572
Tento měsícTento měsíc22124

Partnerské weby