+ Octová voda odstraní vodní kámen z kávovaru, varné konvice, z vany i myčky, lednici zbaví nežádoucích pachů, vyčistí a dezinfikuje toaletu. Pozor ale při čištění armatur - může naleptat gumová těsnění! Tady je vhodnější použít

citronovou šťávu.

+ Vůně vařeného jídla nebývá vždycky jen příjemná, zejména pronikne-li intenzivně do celého bytu. Dnes už sice existují všelijaké absorpční prostředky (pohlcovače pachu), vždycky je však nemusíte mít po ruce. Rychle si v takovém případě, hlavně když jde o cibuli, vypomůžete tím, že nalijete na pánev trochu octa a necháte jej chvíli vařit. Samotný octový zápach vyprchá velmi rychle.

+ Máte problémy s praním velmi znečistěných kuchyňských utěrek? Lehká pomoc. Před praním je na několik hodin namočte do vody, do které jste přidali jednu nebo dvě lžičky octa. Ocet vám pomůže zbavit utěrky největší špíny a utěrky se potom lépe vyperou.

+ Řezané květiny zůstanou déle čerstvé, když do vázy dáte roztok vody s octem a s cukrem v poměru na jeden litr vody dvě lžíce octa s jednou lžičkou cukru.

+ Přípravky na čištění zubní protézy jsou drahé, přitom stejně dobře ji můžete vyčistit za pár korun. V misce promíchejte 200 ml bílého octa, 3 lžičky soli a 1 lžičku sody. Do roztoku namočte večer zubní protézu a ráno opláchněte proudem vlažné vody.

(dr)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2073283
DnesDnes365
VčeraVčera1006
Tento týdenTento týden5731
Tento měsícTento měsíc20319

Partnerské weby