+ Slaměné rohože nejlépe vyčistíme, když je nejdříve důkladně vyklepeme a pak vyčistíme vodou s přípravkem soli. Nakonec necháme rohože na sluníčku důkladně

vyschnout.

+ Sáček z vysavače zbavíme nepříjemného pachu velmi jednoduše. Na podlahu vysypeme balíček vanilkového cukru a vysajeme. Bytem se rozline příjemná vůně vanilky.

+ Boty, které tlačí, budou opět pohodlné, když do nich nakapeme trochu lihu, který kůži změkčí. Potom si navlékneme silnější ponožky a v botách se chvilku projdeme.

+ Kávovou sedlinu (lógr) nevyléváme, protože ji můžeme upotřebit. Výborně odstraňuje pachy z lahví a sklenic, dobře a bez chemie čistí mastné plechy a pekáče, ocení ji některé květiny, hodí se na kompost, protože ji milují žížaly.

+ Chceme-li zamezit mušincům na okenních rámech či na dřevěných obrubách obrazů, umyjeme je vodou, ve které jsme předem vařili cibuli. Její aroma totiž mouchy odpuzuje.

+ Na nebezpečného červotoče zaútočíme nátěrovou směsí připravenou svařením dvou litrů octa se solí, celým pepřem, hořčičným semínkem, nakrájeným česnekem a sušeným pelyňkem. Všech přísad dáváme po jedné polévkové lžíci. Odvar po vychladnutí přecedíme a nábytek či jiné dřevěné předměty dvakrát přetřeme získanou tekutinou. Je-li třeba, opakujeme.

(dra)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2166868
DnesDnes52
VčeraVčera722
Tento týdenTento týden2668
Tento měsícTento měsíc13044

Partnerské weby