+ Připálené mléko okamžitě přelijeme do hrnce vypláchnutého studenou vodou a vychladíme ho ve studené vodě. Pokud pach po spálení nezmizí, už mléko

nepoužijeme.

+ Vajíčka při vaření nepopraskají, propíchneme-li širší konec jehlou. Před ponořením do studené vody je můžeme ještě zabalit do kousku alobalu. Možnost popraskání se tak opravdu sníží na minimum.

+ Lněné výrobky jsou odolné proti molům. Škodí jim však velké sucho, proto by se neměly ukládat do skříní poblíž topidel. Zvláště tam, kde je ústřední vytápění, mohou lněné tkaniny trpět suchým a teplým vzduchem.

+ Nastrouhaná mrkev, opražená na tuku, pěkně zbarví masové polévky a polévky z kostí.

+ Chuťově a zejména vitaminově obohatíme vařené brambory vydatným posypáním čerstvými natěmi, včetně výhonků klíčící cibule.

+ Starý chléb nevyhazujeme, má totiž ještě mnoho možností použití. Můžeme jej například nakrájet na kostičky, osmažit na tuku a vložit do luštěninových a zeleninových polévek, především do česnečky.

+ Suchá jíška je hladká mouka dozlatova opražená na sucho bez tuku - pražená v troubě nebo na kamnech asi deset minut. Používá se v dietní kuchyni a musíme dávat pozor, aby se nepřipálila.

+ Rozinky propláchneme vařící vodou, napěchujeme je do zavařovacích sklenic, zalijeme tuzemským rumem a uzavřeme. Již druhý den budou měkké a voňavé. Výborně chutnají a dají se dobře krájet na menší kousky.

+ Při přípravě kuřete na paprice přidáme do omáčky nejen sladkou papriku ve formě koření, ale i půlku červené kapie. Rozdíl v chuti je znát - omáčka chutná poctivěji.

(dr)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2073259
DnesDnes341
VčeraVčera1006
Tento týdenTento týden5707
Tento měsícTento měsíc20295

Partnerské weby