Ocet používáme v domácnosti především k dochucení pokrmů, ale umí i řadu dalších věcí, které hospodyňky ocení.

+ Na talířích či miskách pod pokojové květiny vznikají často kolečka a skvrny, které se nesnadno smývají. Ponořte je

na hodinu do slabého octového roztoku a opláchněte.

+ Octová voda rozjasní barvy na čalouněném nábytku a poradí si i se skvrnami od malování na parketách, PVC, dveřích či vypínačích. Ty skvěle umyjete teplým octem smíchaným s hrstkou soli.

+ Pár kapek octa přidaných do vody, ve které myjete nádobí, urychlí rozpouštění špíny i mastnoty.

+ S používáním sádry má jistě každý své zkušenosti. Není vhodné rozdělávat jí velké množství, protože rychle tvrdne. Tomu však můžete snadno předejít. Stačí do sádry přidat pár kapek octa. Pak s ní můžete pracovat bez velkého spěchu. Pamatujte, že sádra se vždy sype do vody, nikdy opačně.

+ Rozhodli jste se odstranit ze stěn tapety? Pomůžete si, když do dvou litrů teplé vody přidáte čtvrt litru octa. V roztoku namočte houbičku a tapety na stěně potírejte.

+ I velmi silnému kuřákovi v autě často vadí zápach kouře. Postačí však do vozu na několik hodin či na noc postavit misku s octem. Zápach vyprchá.

+ Na slavnostní tabuli se musí sklo náležitě lesknout. Zárukou je mytí ve vodě s přídavkem octa a soli. Stolní doplňky z broušeného skla zazáří v plné kráse po umytí roztokem připraveným ze čtvrt litru osmiprocentního octa a pěti lžic soli.

(dr)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2204353
DnesDnes78
VčeraVčera565
Tento týdenTento týden78
Tento měsícTento měsíc14103

Partnerské weby