+ Pokud v troubě něco vyteče, hned to posolte. Nečistotu pak snadno otřete.

+ Zvířecí chlupy odstraníte kartáčem, který navlhčíte vodou nebo lihem. Chlupy zůstanou na kartáči, z něhož se pak dají

snadno odstranit.

+ Chcete se vyhnout zápachu na rukách po manipulaci s česnekem? Zkuste jednoduchou vychytávku. Vložte ho do zavařovací sklenice, dobře uzavřete a silně zatřeste. Tím se uvolní jednotlivé stroužky a pak také slupky.

+ Smaltované vany a toalety zbavíte usazeniny rozkrojeným citronem posypaným solí. Pak ještě opláchněte mýdlovým roztokem a čistou vodou.

+ O neuvěřitelné síle obyčejného octa se přesvědčíte, když omyjete plastové stoly, židle či barový pult hadříkem v něm namočeným. Budou krásně zářit čistotou. V koupelně také pomůže z dlaždiček odstranit úporné skvrny. Při oplachování sklenic se ocet postará o jejich zářivý lesk.

+ Aby lednice zbytečně nezvyšovala náklady za elektrický proud, měla by stát na suchém a chladném místě. Na teplém se musí vyrovnávat s vyšším rozdílem teplot, což vede ke zvýšení spotřeby. Druhou, neméně důležitou, zásadou by mělo být pravidelné rozmrazování. Už centimetrová vrstva námrazy zvyšuje spotřebu elektřiny až o pětasedmdesát procent.

+ I obyčejným slaným bramborám lze dodat neobyčejnou pikantní chuť. Zkuste přidat do vody na vaření na špičku nože koření kari. Jednak zjemní chuť brambor a také jim dodá pěknou žlutou barvu.

+ Víte, že i opotřebované gumové rukavice, které běžně používáte na úklid, mohou ještě sloužit? Když ustřihnete jeden prst a navléknete ho na násadu koštěte, zabráníte tomu, aby vám klouzalo o opřenou zeď.

+ Co se zašlými záclonami? Když při jejich praní dáte do poslední máchací lázně pár kapek inkoustu, původně bílé záclony budou zase jako nové.

+ Že nelze víno otevřít bez vývrtky? Opak je pravdou. Chce to jen šikovné ruce a správný postup. Odstraňte ochrannou folii okolo zátky a dlaní pořádně udeřte několikrát do dna láhve, případně dno láhve chraňte utěrkou a ťukejte jí o zeď. Vystupující korkovou zátku pak bez problémů vytáhnete.

(se)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2204357
DnesDnes82
VčeraVčera565
Tento týdenTento týden82
Tento měsícTento měsíc14107

Partnerské weby