Semena, pupeny a kořeny rostlin dokáží léčit celou řadu zdravotních potíží a nemocí. V těchto rostlinných útvarech se vlastně skrývají hlavní živiny, tedy neobyčejně účinné látky i pro lidský organismus, jako jsou různé enzymy, hormony, bílkoviny, esenciální mastné kyseliny, vitaminy a v neposlední řadě i určité stopové prvky. Například výtažky ať v olejovém nebo alkoholovém podkladě přinesly úspěchy léčby u celé řady i civiliz ačních onemocnění. Uveďme některé rostliny, jejichž semena a poupata dokáží upravovat konkrétní zdravotní potíže u člověka.
Jalovec - léčí hlavně poškozená játra, ledviny. Je to výborný pomocný lék při léčbě jakékoliv formy tuberkulózy, působí proti bolesti kloubů a hlavně má vydatný protisklerotický účinek.
Černý rybíz - dokáže s jeřábem harmonizovat činnost vaječníků a dělohy i v klimakteriu ženy. Je to pomocný lék při chronické sterilitě, zpomaluje s homeopatickými léky tvorbu cyst.
Maliník a ostružiník - léčí dobře vnitřní zánětlivé procesy, zpomaluje artrózu a osteoporózu, účinně snižuje cholesterol v krvi.
Rozmarýna - podporuje činnost plicní tkáně, srdce a ledvin, působí žlučopudně, detoxikačně. Brání řídnutí kostí, snižuje únavu a deprese, dokáže povzbudit unavenou psychiku.
Vinná réva - léčí především různé chronické záněty v těle, podporuje tvorbu bílých krvinek (spolu s turanem). Má antibiotické účinky na streptokoky a stafylokoky (léčí angíny). Napomáhá zpevňovat žilní stěny, tedy působí proti křečovým žilám.
Lípa - výborné sedativum, zklidňuje, působí proti prožívaným pocitům strachu a úzkosti, tiší bolesti zejména neuralgie, napomáhá člověku rychleji zhubnout.
Olše - léčí zánětlivé procesy v organismu, působí proti osteoporóze a revmatismu. Účinně působí v prevenci infarktu myokardu a je to pomocný lék u ischemické choroby srdeční a angíny pectoris.
Borovice sosna - napomáhá regeneraci kostí a chrupavek (vhodná při zlomeninách kostí), léčí revmatickou artritidu a choroby stáří.
Vřes - napomáhá při léčbě ledvinových zánětlivých onemocnění, dokáže brzdit rozvoj nádorů a metastáz jak u člověka, tak u zvířat.
Habr - léčí záněty horních cest dýchacích, recidivující záněty průdušnice hlasivek, stimuluje jaterní činnost, dokáže výborně tlumit zvýšenou krvácivost.
MUDr. Jan Miklánek

DODATEK
Jestliže se rozhodneme užívat pupeny z uvedených rostlin, je důležité vždy před užitím jakéhokoliv druhu pupenů nejdříve vypít vždy jednu skleničku pupenů břízy, což je prokázaný nejúčinnější drenážní prostředek, který připravuje celý organismus pro vlastní tímto způsobem započatou léčbu.
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2341405
DnesDnes570
VčeraVčera806
Tento týdenTento týden1376
Tento měsícTento měsíc21562

Partnerské weby

apartman banner