Nic naše zdraví neovlivní tak jako dobře pracující obranný systém. Může nás zachránit před všemi druhy zdravotních potíží a nemocí, od malých infekcí až po rakovinu. Klíčem ke správnému fungování imunitního systému je zdravý životní styl, rovno váha mezi aktivitou a odpočinkem, co nejméně stresu a samozřejmě hodnotná strava včetně nápojů.
Imunitu podporuje čerstvá šťáva z grapefruitu, která obsahuje bioflavonoidy. Pro jemnější chuť můžeme šťávu zkombinovat s jablečnou šťávou.
Pitím šípkového čaje, který je bohatým zdrojem vitaminu C, se zvyšuje odolnost proti nemocem, zvláště proti chřipce. Obsažené látky působí protizánětlivě a antibioticky.
Šalvějový nebo tymiánový čaj má nejen skvělou chuť, ale také zahání infekce a má antioxidační vlastnosti, čímž chrání před civilizačními nemocemi. Připravuje se ze dvou lžiček čerstvé nebo jedné lžičky sušené natě na 250 ml vody.
Indiáni používají kůru stromu lapačo na celou řadu nemocí. Mnohými výzkumy bylo prokázáno, že čaj silně stimuluje aktivitu imunitního systému a mobilizuje vlastní obranné síly organismu.

Chcete-li zajistit svému organismu dostatečnou odolnost proti nemocem, dodávejte mu dostatek vitaminů a minerálních látek, včetně antioxidantů a přírodních ochranných látek obsažených v rostlinách.
(žuk)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2220019
DnesDnes538
VčeraVčera639
Tento týdenTento týden538
Tento měsícTento měsíc12544

Partnerské weby