Koho často bolí uši, může si ulevit domácími prostředky. Pomáhají následující byliny - bazalka, třezalka, řebříček, vonná pelargonie, máta peprná, dvouzubec trojdílný, vlaštov ičník, netřesk.

Tinktury z bylin se jemně kapou do ucha, léčba se podporuje pitím čajů. Osvědčila se kombinace stejných dílů bazalky, proskurníku, heřmánku, květů hluchavky bílé, list šalvěje a listy ořešáku vlašského. Z termosky popíjíte během dne asi půl litru tohoto čaje po douškách a současně je velmi vhodné přiložit bazalkové nebo rozmarýnové obklady. Někdy také pomohou obklady připravené z horkých brambor. Denně je nutné chodit naboso po několik minut v rose. Není-li to možné, můžete využít studenou vodu ve vaně.

Při zánětu vnějšího zvukovodu lze s dobrým úspěchem využít tamponů namočených v pětiprocentní tinktuře z propolisu, ale může se použít i tinktura z měsíčku zahradního. V případě zánětu středouší je velmi důležité, zda není porušený bubínek. Pak by byla vhodnější tinktura z máty peprné, která má znecitlivující účinky. K výplachům použijte čaj z komonice lékařské. K přípravě výplachu, tinktury ke vkapávání jsou vhodné třezalka tečkovaná nebo dvouzubec trojdílný, dobře působí také vlaštovičník.
(eva)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2219954
DnesDnes473
VčeraVčera639
Tento týdenTento týden473
Tento měsícTento měsíc12479

Partnerské weby