Život každé ženy mohou provázet rozličná onemocnění ženských orgánů. Velmi častým problémem je poševní výtok. Samotný výtok není choroba, ale může být někdy jejím příznakem. Pokud je výtok zabarvený, působí bolest nebo nepříjem ně páchne, je jeho příčinou pravděpodobně infekce v oblasti pohlavního ústrojí. Léčení všech gynekologických potíží je nezbytné svěřit do rukou lékaře. Čaje z léčivých bylinek je vhodné kombinovat s medikamentózní léčbou určenou lékařem.

Použití kokošky pastuší tobolky v lidovém léčitelství je mnohostranné. Dříve se bez této bylinky neobešla žádná porodní bába a podávala se rovněž při různých ženských chorobách.

Hluchavkový čaj se používá při léčbě ženských nemocí a také při poševním výtoku. Jeho léčbě napomáhá také sedací koupel (hrst květů zalijeme 500 ml vařící vody a necháme alespoň půl hodiny louhovat). Účinně bude působit léčivá čajová směs z „ženských“ bylin - hluchavky, kontryhele a řebříčku (všechny byliny stejným dílem). Lžičku čajové směsi zalijeme šálkem vařící vody, necháme deset minut louhovat a poté scedíme. Pijeme dva až tři šálky denně po dobu dvou týdnů.
(žuk)

 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2314844
DnesDnes448
VčeraVčera754
Tento týdenTento týden5319
Tento měsícTento měsíc21770

Partnerské weby