O významu vitaminů pro lidský organismus dnes již nikdo nepochybuje. Podobně je tomu u pravidelného pití čajů z bylinek a ovocných šťáv. Začneme-li je používat pravidelně, lze již mluvit o kúrách, které jsou prospěš né při poruchách látkové výměny, prospívají trávicímu ústrojí, napomohou krevnímu oběhu. Jsou často používány i v redukční dietě. Kúr může být mnoho, podle plodů a bylin, které roční doba právě nabízí. Zaměřme se na nějakou, která by měla trvat nejméně týden, ideální jsou dva. A jak budeme postupovat:
- Především omezíme v potravě mouku, cukr a tuky.
- Jíst budeme v malých dávkách pětkrát denně a jídlo doplníme pitím čajů.
- Pokud nemáme čaj z vlastního sběru, zakoupíme ho z drog, které podporují vylučování tekutin z organismu.
- Nezapomeneme na pití čerstvých ovocných, zeleninových a bylinných šťáv.
Ty si můžeme udělat sami a to z jablek, mrkve, cibule a podobně, nejjednodušeji v odšťavňovači, pracněji vylisováním (ovoce či zeleninu umeleme na masovém strojku a potom důkladně protlačíme přes husté plátno).
Pokud sbíráme bylinky, můžeme si stejným způsobem připravit bylinnou šťávu. Kombinujeme základní aromatické byliny v poměru přibližně 1:9. Mezi základní patří třeba hluchavka bílá, přeslička rolní, plicník lékařský. K těm aromatickým známá mateřídouška, černý bez, komonice lékařská. Šťáva musí být každý den čerstvá. Jelikož chuťově zrovna není moc dobrá, pár kapek šťávy si kápneme do čaje nebo do mléka a podobně.
(nag)

 


 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2169417
DnesDnes20
VčeraVčera647
Tento týdenTento týden667
Tento měsícTento měsíc15593

Partnerské weby