Krvácení z dásní je vždy nepříjemná záležitost. Může se jednat o vážné krevní onemocnění. Ve většině případů jde o zánětlivé onemocnění dásňové sliznice, která bývá pozměněna nejčastěji vlivem různých toxinů, zejména pocházejících z plísní nacházejících se v tlusté m střevě. Je zde i tendence k tvorbě zhnisaných chobotů, potom hovoříme o paradontóze. Velkou roli může sehrávat prožívaný i dlouhodobý stres. Co pomůže při krvácení dásní?

Čaj z plodu šípků a list jitrocele. Na jeden šálek vody dáme jednu vrchovatou čajovou lžičku této směsi, povaříme jednu minutu a necháme půl hodiny vyluhovat. Popíjíme příjemně teplé nebo studené přes den, nejlépe dva šálky denně.

Čaj z tužebníkové natě. Dvě čajové lžičky této nasušené drogy zalijeme 250 ml vroucí vody a necháme dvacet minut vyluhovat. Potom scedíme a popíjíme třikrát denně šálek, nejlépe po jídle.

Kuchyňská sůl. Jednu čajovou lžičku kuchyňské (nebo i mořské) soli rozpustíme ve čtvrt litru vody, raději studené, a několikrát denně si vyplachujeme ústa touto vodou, kterou ovšem vyplivujeme.

Nať šalvěje. Jednu vrchovatou polévkovou lžíci sušené drogy přelijeme 250 ml horké vody, necháme dvacet minut vyluhovat, scedíme a ústa vyplachujeme. Můžeme i několikrát denně.

Propolis. Vytvoříme si propolisovou tinkturu nebo ji zakoupíme v lékárně. Potíráme nemocné dásně, zpočátku i 3krát denně. Když se zdravotní stav zlepší, stačí jednou denně.
MUDr. Jan Miklánek
 

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2044471
DnesDnes99
VčeraVčera843
Tento týdenTento týden2003
Tento měsícTento měsíc18824

Partnerské weby