Syrová zelenina a ovoce jsou pro zdravý život člověka nepostradatelné. Čerstvé zeleninové nebo ovocné šťávy dodají tělu všechny potřebné prvky k obnově buněk a hojení těla, stimulují očistný proces, normalizují tělesné funkce, potřebují je zejména děti, těhotné ženy, starší lidé, nemocní a rekonvalescenti. Jsou výborným doplňkem stravy, blahodárně působí na organismus pro velké množství vitaminů, bioaktivních látek, stopových prvků, které obsahují. Jejich každodenní konzumací se stává tělo odolnější vůči nejrůznějším nemocem, slouží k pročištění střev a celého organismu od hnilobných bakterií a toxických látek. Jaký účinek mají následující ovocné a zeleninové šťávy:

Šťáva z červené řepy pomáhá léčit nachlazení, zabraňuje vzniku nádorových onemocnění, reguluje látkovou výměnu.

Mrkvové šťávě se například připisuje blahodárný účinek na ničení hnilobných bakterií, při chudokrevnosti, vhodná je u chorob kardiovaskulárního systému nebo onemocnění ledvin.
Při chorobách trávicího systému se osvědčuje šťáva z hlávkového salátu. Léčivě působí při různých projevech nervozity, napětí, vyčerpání, ozdravně působí proti křečím, při problémech se žlučovodem a močovými cestami.

Šťáva ze syrového zelí je výborná při vředové chorobě žaludku, dezinfikuje trávicí systém, doporučuje se při revmatickém onemocnění.

Česneková šťáva příznivě ovlivňuje dýchání, doporučuje se preventivně proti ateroskleróze, na snižování krevního tlaku, je přirozeným antibiotikem a dezinfekčním prostředkem.

Celkově příznivý vliv na celý organismus má petrželová šťáva. Povzbuzuje chuť k jídlu, má močopudné účinky, využívá se při onemocnění ledvin, zánětu prostaty, ale také například při bronchitidách nebo některých kožních projevech.

Výborným pročišťujícím prostředkem je šťáva z okurek. Napomáhá snižovat krevní tlak, růstu vlasů, příznivě působí na pleť, vyhlazuje vrásky.
 


Pro přípravu ozdravné šťávy je nejlepší si obstarat kvalitní odšťavovač. Lisujeme vždy jen čerstvé, ekologicky čerstvé potraviny, které pijeme nalačno nejpozději čtvrt hodiny před jídlem. Nápoje nijak neupravujeme, tedy nesolíme ani nekořeníme.
(vos)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2336732
DnesDnes50
VčeraVčera814
Tento týdenTento týden2447
Tento měsícTento měsíc16889

Partnerské weby

apartman banner