Aloe vera je sukulentní rostlina bez stonku, jejímž původem je pravděpodobně severní Afrika. V mnoha domácnostech je pěstována jako nenáročná a poměrně odolná okrasná rostlina. Nejvzácnější část z aloe jsou dužnaté listy. Ty obsahují gel, který v sobě ukrývá velké množství účinných látek v e vyváženém poměru, jež prokazatelně vykazují farmakologické účinky a jsou uznávány v bylinné medicíně. Jsou to například bioflavonoidy, vitaminy A, B1, B2, B 6, B 12, vitamin E, kyselina listová, z minerálů například vápník, draslík, hořčík, sodík, chrom, stopové prvky.

Lidové léčitelství využívá tuto rostlinku k regulaci krevního tlaku, na snižování hladiny krevního cukru, na zlepšení zažívání, k detoxikaci organismu, lepšímu trávení. Podle vědeckých studií aloe účinně pomáhá k upevnění celkového zdraví, přispívá ke zvyšování obranyschopnosti těla, k detoxikaci organismu, zpomaluje stárnutí organismu. Výtažkům z listů aloe se připisují blahodárné protizánětlivé účinky, které podporují tvorbu zdravých kožních buněk. Proto aloe urychluje hojení, je vhodná při léčení popálenin, ekzémů, hydratuje pokožku.
(mp)

DODATEK
V dávných časech byla aloe vera uznávaná coby talisman, který měl přinášet štěstí. Lidé věřili tomu, že má sílu odhánět zlé duchy.
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2279253
DnesDnes368
VčeraVčera734
Tento týdenTento týden3708
Tento měsícTento měsíc11502

Partnerské weby