Již po staletí je aloe vera považována za zázračnou rostlinu. Aloe je ale na dvě stě druhů a léčivé jsou jen dvě. Blahodárné účinky této rostliny byly známy již ve starém Egyptě - na krásu, zdraví a dlouhý život. Už mocná vládkyně Kleopatra vděčila za svou oslňující krásu a zdraví právě této rostlině. Kryštof Kolumbus zase nevyplul na moře bez aloe vera, které říkal „lékař v květináči“. Aloe působí velmi skromně a nenáro čně. Přestože svým tvarem připomíná kaktus, patří do skupiny rostlin liliovitých. Léčivé účinky jejích dužnatých listů popsali Egypťané už patnáct let před Kristem. Seskupení účinných substancí přináší pozitivní účinky na lidský organismus. Tato rostlina bývá pro své výjimečné léčivé schopnosti nazývána také jako „rostlina nesmrtelnosti“. Dlouhá léta se vědecký výzkum intenzivně zabývá zkoumáním složení dužnatých listů a výsledky jsou úžasné. Je účinná při léčbě asi osmdesáti druhů onemocnění, svoji roli sehrává i v prevenci.

Kromě jiného aloe napomáhá ke snižování vysoké hladiny cholesterolu a krevních tuků či vysokého krevního tlaku. Povzbuzující účinek aloe na odolnost organismu má význam v prevenci nádorových onemocnění i jako doplněk léčby.

Pro vnitřní používání se osvědčil nápoj z aloe vera, který napomáhá celkovému ozdravění organismu, dodává mu potřebnou vitalitu a obranyschopnost, vhodný je proti zažívacím poruchám. Při vnitřním užívání je lepší dát přednost již hotovým výrobkům, které bývají před uvedením na trh velmi pečlivě testovány a vyznačují se velmi dobrou kvalitou, než podomácku vyráběným šťávám z listů této rostliny. Musí se ale odstranit slupka, která způsobuje průjem.

Aloe vera je bohatá na protizánětlivé látky a obsahuje také složky, které působí proti bolesti, otokům kůže a svědění. Pomáhá také při léčbě některých kožních onemocnění jako akné a lupénka. Některé studie prokázaly, že tlumí i růst bakterií a plísní. Antihistaminický účinek aloe se může uplatnit při první pomoci u popálenin, opaření či při alergických reakcích.
(vlab)

 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2219956
DnesDnes475
VčeraVčera639
Tento týdenTento týden475
Tento měsícTento měsíc12481

Partnerské weby