K příjemné sváteční atmosféře, vánoční náladě přispěje působivá dekorace. K výrobě originálních ozdob není zapotřebí žádný nákladný materiál. Stačí se vydat na procházku do lesa - všude najdete dary přírody - borovicové, smrkové, jedlové či modřínové šišky. Pak už stačí tenký aranžovací drát, který lze koupit v hobby prodejnách či v květinářstvích a nechat pracovat svoji fantazii a šikovné ruce.
Girlanda z borových větví
Na drát zavěsíme střídavě borové větvičky a různé druhy šišek. Zajímavě bude působit i jednoduchý kužel, který můžeme vyrobit z tvrdé čtvrtky nebo kartonu. Na něj lze nalepit mech nebo ovázat drobnější větévkou jehličí a nakonec ozdobit malými modřínovými šištičkami. Pěkně se bude v interiéru vyjímat i šiškový kaktus. Pro jeho výrobu si opatříme kouli z polystyrenu (nabízejí ho prodejny pro kutily i květinářství). Do její spodní části zapíchneme špejli a zasadíme do květináče. Jako kaktus budou sloužit drobné modřínové šištičky, které do polystyrénu můžeme upevnit vázacím drátkem, špendlíky nebo na celý korpus naneseme lepidlo a šišky k němu přilepíme.
Voňavý svícen
Svícny ze šišek budou působit na stole velmi dekorativně. K tomu účelu se hodí větší, dostatečně uzavřené šišky. Na spodním konci je seřízneme, svrchu opatrně provrtáme otvor podle průměru svíček. Než svíčky do šišek umístíme, je dobré je předem na několik hodin uložit do mrazničky. Tím docílíme toho, že nebudou kapat a vydrží svítit déle. Šišky můžeme použít i k ozdobení obyčejného kovového nebo svícnu z jiného materiálu, který doma najdeme. S pomocí vázacího drátku vykouzlíme jedinečné svítidlo na sváteční stůl.
Okrasa na slavnostním stole
Šišky mohou ozdobit sváteční stůl, když je jednoduše postavíme do oválné nebo obdélníkové keramické misky. Nejlépe se hodí borovicové, symetrické a volný prostor mezi nimi vyplníme nízkými svíčkami v barvě, aby ladily s prostřeným stolem.
(map)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2202664
DnesDnes47
VčeraVčera595
Tento týdenTento týden2338
Tento měsícTento měsíc12414

Partnerské weby