Vrátili jste se z exotické dovolené plné neuvěřitelných zážitků a přivezli si všelijaké drobnosti na památku? Při troše fantazie z nich lze vyrobit působivou dekoraci, která bude příjemnou vzpomínkou na chvíle strávené u moře, na zahraničních cestách. Nechte se inspirovat několika tipy:
Mušličkový závěs. Pokud jste si na cestu domů zabalili do kufru mušle různých tvarů a velikostí, mohou být součástí originálního závěsu, který třeba vkusně oddělí pracovní kout od lůžka na spaní, nebo pro něj najdete jiné praktické využití. Stačí do mušliček provrtat dírku a navázat je na několik ozdobných šňůr, které se pověsí na jednoduchou závěsovou tyč.
Co nikdo nemá. Třeba lýkovou nebo látkovou tašku pošitou mušličkami. Přitom stačí do malých škeblí navrtat malou dírku, provléknout nylonovou nit a přišít k tašce. Přivezli jste si z cest výborné víno nebo kvalitní olivový olej v neobyčejné láhvi? I na její sklo můžete do jedné třetiny nalepit malé mušličky, a tak vytvořit nezaměnitelnou dekoraci, která bude připomínat báječné léto.
Květináče, které nikde nekoupíte. Využití najdete třeba i pro oválné říční kameny. Vytvoří krásnou dekoraci, jestliže je nasypete na jednoduchou skleněnou misku. Interiér úžasně ozvláštní, když kamínky ozdobíte rámy zrcadla, obrazů, drobnější kousky použijete na ozdobení hliněného květináče za pomoci univerzálního lepidla.
Podnos s mapou. Upotřebení najdete i pro mapy, které jste si pořídili na dovolenkové cestě a staly se nepostradatelnou součástí příručního zavazadla či batohu. Mapu můžete nalepit třeba na dno servírovacího podnosu a opatřit bezbarvým lakem, stejně jako ozdobit dřevěné nebo plastové rámečky obrazů. V tomto směru můžete nechat naplno pracovat svou fantazii.
(es)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2278916
DnesDnes31
VčeraVčera734
Tento týdenTento týden3371
Tento měsícTento měsíc11165

Partnerské weby