Přemýšlíte o tom, jak byste ozvláštnili balkon, terasu, okenní parapet? Obyčejné hliněné květináče nebudou vypadat nudně, když jim dáte originální, stylový vzhled. Jedinečná paráda vás přitom nepřijde na moc peněz, chce to jen trochu fantazie a šikovné ruce. Co k tomu

budete potřebovat?

Připravte si květináče, kterým chcete dát nový kabát. Dobře je omyjte horkou vodou, do níž přidáte trochu octa. Jestliže jsou příliš znečištěné, vezměte si na pomoc kartáč. Pokud je budete chtít použít jako ozdobné, musíte původní odtokový otvor ucpat. Rozmyslete si, jakou barvu pro květináče zvolíte. Možná, že pro základní nátěr najdete zbytky nějakých barev doma. Přízdoby však můžete lepit i bez toho, že byste nátěrem květináč opatřili. Na jednotlivé kousky mozaiky lze použít všelijaký materiál. Mohou to být například barevná sklíčka, malé kamínky, drobné oblázky, co jste si přivezli z dovolené. Stejně tak nepoužívaný porcelánový hrnek bez ouška, který by skončil v popelnici či obklad, jenž vám zbyl, když jste obkládali koupelnu. Použít můžete například barevné PET lahve, z nichž vystříháte malé čtverečky. Na krásné mozaikové květináče poslouží třeba stará CD, materiál z přírody nebo věci, které máte běžně doma - knoflíky, korálky. Květináč lze působivě polepit i nejrůznějším kořením.

Jednotlivé kousky mozaiky nalepte silikonovým lepidlem, vhodný je i univerzální Herkules. Materiál na květináč důkladně přitiskněte. Mezery můžete vyplnit tmelem nebo sádrou a uhladit špachtličkou. Asi po půl hodině očistěte mozaiku vlhkou houbičkou a posléze květináč dočistěte hebkým hadříkem.

(es)

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

2234510
DnesDnes324
VčeraVčera671
Tento týdenTento týden3018
Tento měsícTento měsíc10575

Partnerské weby