Zažili jste báječnou dovolenou v dalekých krajích, exotických místech, na fantastickém ostrově? Stejné kouzlo může mít i prázdninový čas strávený na břehu jihočeského rybníka nebo ve slovenských horách. Úžasné prázdninové dny vám jistě budou připomínat zdařilé fotografie pořízené na dovolené. Pro nejhezčí snímek můžete vybrat obyčejný rámeček, který pořídíte za pár korun v supermarketu a ten ozdobit podle svého vku su. Za pár korun můžete získat velmi originální obrázek, který při pohledu na něj vždycky připomene vzrušující zážitky, milé vzpomínky, které už se nemusí nikdy opakovat.

Co k tomu budete potřebovat? Záleží na tom, čím budete rámeček zdobit, vymyslet se dá nespočet nejrůznějších zajímavých variant. Každopádně budete potřebovat obyčejný dřevěný rámeček, univerzální lepidlo, nůžky, vodové nebo temperové barvy a materiál k ozdobení rámu. Mohou to být mušličky, lasturky či jiné dary moře, drobné kamínky dovezené z dovolené. Stejně vhodný je přírodní materiál, co se podařilo při prázdninovém putování nasbírat, nebo voňavé koření, drobné kvítky rostlinek, jež budou svou vůní nadlouho připomínat exotické prostředí. K ozdobení rámu lze použít třeba zbytky tapet s námořnickými nebo jinými letními motivy, zbytky látky.

Jak materiál na rámu uspořádáte, to je důležité si ujasnit dřív, než ho začnete lepit. Proto si obyčejnou tužkou nejdříve na papír načrtněte konečnou podobu rámu.
Postupujete tak, že dřevěný rám opatříte nátěrem temperové barvy. Odstín volíte podle zvoleného materiálu, který použijete na zdobení, ale samozřejmě můžete pracovat s jeho přirozeným vzhledem a lepit na původní rám. Pak už polepujete, nebo tapetujete rámeček. Jestliže použijete voňavé koření, odlišné barvou a tvarem, dbejte o to, aby utvořily harmonický celek. Když zamýšlíte rámeček zdobit kvítím z luk a strání, je zapotřebí je nechat před lepením důkladně vylisovat.
(vos)
 

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2072076
DnesDnes164
VčeraVčera1074
Tento týdenTento týden4524
Tento měsícTento měsíc19112

Partnerské weby