Jablka jsou nejčastěji skladovaným a také zpracovávaným ovocem. Pokud je úroda jablek bohatá, lze ovoce použít na mošty, sirupy, marmelády, k sušení, i přípravě vynikajících sladkostí. Zimní odrůdy je vhodné skladovat. Jak postupovat, abychom kvali tu ovoce zachovali co možná nejdéle?

Vytříděná jablka ukládáme po oschnutí, nejlépe v chladnějším prostředí, bez přímého slunce. Optimální teplota sklepa nebo místnosti pro uskladnění je od dvou stupňů maximálně do osmi stupňů Celsia. Současně musíme sledovat vlhkost vzduchu, neboť odrůdy s drsnou slupkou vyžadují vyšší vlhkost, ovoce s pevnou slupkou nejsou na vlhkost tak náročné. Ovoce přechováváme v přepravkách, maximálně ve dvou až třech vrstvách. Pamatujeme na to, že jablka skladujeme samostatně, bez zeleniny nebo brambor, v prostředí bez jakýchkoli pachů (benzin, petrolej nebo jiné látky). Během skladování pravidelně kontrolujeme zdravotní stav ovoce a poškozené plody vyhazujeme.

Nejlépe je zpracovat jablka čerstvá, z vykrájených, nepříliš kvalitních jablíček můžeme připravit výborné jablečné sladkosti. Tady je několik receptů:

Jablečné sladkosti
Na jednoduchý jablečný závin budeme potřebovat 400 g hladké mouky, jeden žloutek, 2 dl mléka, trochu rumu, kostku Hery, lžíci octa, špetku soli a cukru. Z těchto ingrediencí vypracujeme těsto, které necháme alespoň hodinu v lednici odpočinout. Pak ho rozdělíme na dva díly, vyválíme placky (podle tvaru pečícího plechu). Jednu poklademe na vymazaný plech, posypeme nahrubo nastrouhanými jablky, přidáme vanilkový cukr, skořici, posekané ořechy, zakápneme trochou rumu a položíme na něj druhý plát těsta a dobře ze všech stran přehneme. Pečeme pozvolna ve vyhřáté troubě.

Na dietnější variantu jablkového závinu budeme potřebovat 250 g hladké mouky, 250 g tvarohu, 250 g Hery a zpracujeme v jemné těsto, které necháme v chladu hodinu odpočinout. Pak z něho vyválíme dvě placky, které poklademe nahrubo nastrouhanými jablky, moučkovým a vanilkovým cukrem, hrozinkami, skořicí, stočíme do dvou závinů a zvolna pečeme.

Na nepečenou jablkovou pochoutku si připravíme očištěná nastrouhaná jablka, která dáme s trochou cukru rozvařit. V troše vody rozmícháme dva vanilkové pudinky a vmícháme do jablek. Mezitím dno dortové formy vyložíme alobalem, poklademe na něj vrstvu dětských piškotů, zalijeme částí rozvařených jablek s pudinkem, znovu navrstvíme piškoty a tak pokračujeme, dokud nám zbývá jablečná hmota. Uložíme do chladničky a necháme do druhého dne ztuhnout a odležet. Druhý den nakrájíme na jednotlivé porce a ozdobíme šlehačkou a nastrouhanou čokoládou.
(es)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2277330
DnesDnes441
VčeraVčera1344
Tento týdenTento týden1785
Tento měsícTento měsíc9579

Partnerské weby