Pěstuje se pro ozdobné listy, neboť její květ je nevýrazný. Toulce jsou obvykle červené, někdy růžové. Tato rostlina je dost náročná na pěstování. Vyžaduje stálou teplotu a vysokou vzdušnou vlhkost. Vyžaduje rosení listů a pravidelnou zál ivku, kořenový bal nesmí nikdy přeschnout, proto je vhodné zapustit květináč s rostlinou do větší nádoby s vlhkým mechem. Jako pokojová rostlina se pěstuje hlavně Anthurium scherzerianum, která je drobnějšího vzrůstu. V dobrých podmínkách kvete po celý rok. Květy se vyvíjejí postupně a vydrží několik týdnů. Druh Crystallinum se pěstuje pro nádherné listy, které mají tvar srdce, bývají sytě sametově zelené, se stříbřitou žilnatinou. Při dobré péči se toulitka stane skutečnou ozdobou interiéru. I když není mohutného vzrůstu, její lesklé listy jsou nepřehlédnutelné.

Rostlinu umístíme na světlém místě, ale musí být chráněna před prudkým sluncem. I studený průvan jí může ublížit. Přesazuje se po dvou až třech letech do směsi rašeliny, vřesovky, hrubší listovky a dobře vyzrálé kompostové zeminy s příměsí písku. Při dobrých světelných podmínkách a slušné vlhkosti přečká zimu bez problémů.
(vít)

DODATEK
Toulitky se běžně prodávají v květu. Nejlepší jsou takové, kterým se kvítka teprve rozvíjejí a listy jsou pevné a lesklé.
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2200400
DnesDnes74
VčeraVčera562
Tento týdenTento týden74
Tento měsícTento měsíc10150

Partnerské weby