Lesní žena
Mezi Slavkovem a obcí Doubí se prostírá hluboký les Haid. Stával v něm hrad, jehož lakotná paní tu na jedné z mýtin ukryla obrovský poklad. Po smrti se tam zjevoval její přízrak a strašil pocestné. Později hlídala svůj poklad v pod obě malé dívenky s červenými punčochami (lokalita Červená karkulka). V ruce držela červenou pásku, na níž visel starodávný klíč. Vedle ní stávala lesklá skříňka.

Přízraky na místě zaniklého kostela
Jihozápadně od města Slavkov stával pod horou Chrudimí (836 m) poblíž vsi Krásno a osady Třídomí kostel svatého Mikuláše. Údajně zanikl spolu s hradem, který měl stát na hoře. Vypráví se, že tu v noci obchází muž s kapucí a hlídá víno uložené v hlubokých sklepích. V noci se tu zjevuje také přízrak bílé paní se svazkem klíčů, hrncem a lžící. Tahle paní nikdy na nikoho nepromluví.

Hora Chrudim (Krudum) je středem celého okruhu různých bájí a pověstí. Uvnitř hory prý spočívá propadlý zámek, na úbočích hory jsou jeskyně s nesmírnými poklady hlídané zdejším vládcem duchů – Hansem Helingrem. Na Velký pátek se hora otevírá. Vstoupit a nabrat si něco z pokladu ale může jen člověk, který se narodil v neděli.
(mz)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2310613
DnesDnes219
VčeraVčera869
Tento týdenTento týden1088
Tento měsícTento měsíc17539

Partnerské weby