Všichni dobře víme, že podle stisku ruky lze poznat charakter člověka. Tvrdí to i chirologové, kteří se víceméně zabývají vědeckou metodou významu ruky. Můžete to brát vážně nebo si z toho dělat legraci... Ale chirologie je hra na "pravdu". Pojďte si ji zahr át s námi!

Sbalte ruku v pěst, ale rychle, moc nepřemýšlejte.
»Ten, kdo nechá palec v pěsti je bojácný a skromný.
» Pokud necháte palec vně, patříte spíše k výbušným typům.
Položte obě ruce na stůl. Jen tak bez jakéhokoli úmyslu.
» Jestliže máte ohebné prsty, které mají tendenci zvedat se mírně vzhůru, pak jste velkorysý člověk, trochu lehkomyslný. Dobře se od vás půjčují peníze. Neodmítnete.
» Leží-li ruka pevně a rovně, pak jste člověk zdravého lidského rozumu, se smyslem pro domácnost.
» Ruka s mírně pokrčenými prsty, jako byste chtěli ze stolu sebrat jablko, vás odsuzuje k šetrnosti. Zlé jazyky tomu říkají lakomství.

Položte si ruku na koleno.
» Uvolněná ruka, ponechávající mezery mezi prsty, je charakteristická pro volnomyšlenkáře.
»Křečovitě zaťaté prsty svědčí o tom, že toho moc nenamluvíte a každá diskuze je pro vás zbytečnou ztrátou času.
» Prsty složené těsně vedle sebe prozrazují, že dbáte na formu. Možná také ne, ale jste člověk plný zábran.
S tiskněte svou ruku na papír - jednou po délce a jednou po šířce.
» Jestliže při otisku o délce opřete nejdříve konečky prstů a pak pokračujete k dlani, jste člověk opatrný, který nejdříve sonduje půdu, než se rozhodne.
» Když otisknete nejdříve kořen dlaně a pak pokračujete k prstům, jste typ vitální, který se nejdříve posadí, a pak se teprve rozhlédne.
» Ruku na šířku můžete otisknout buď tak, že začnete od palce a pak pokračujete k malíčku - pak jste v podstatě egoista, který si nejdříve řekne své a potom teprve poslouchá ty ostatní. Začínáte-li od malíčku, jste naopak člověk nakloněný svým bližním a který než se rozhodne, vyslechne si vždy jejich důvody.

TYP RUKY

Oválná ruka (ruka de facto do vajíčka) značí uzavřenost, víru v přírodu. Takoví lidé často žijí v rozporu mezi citem a rozumem.
Hranatá ruka (do obdélníku): Jedná se o ruku, která za to umí vzít. Typicky mužská ruka. Mají ji lidé činu, založení realisticky, aby své myšlenky dokázali prosadit.
Špičatá ruka (do trojúhelníku): Je štíhlá, jemná, senzitivní. Patří snílkům a umělcům, kteří místo na zemi žijí v oblacích. Jestliže jim chybí vůle, pak jsou velmi lehkomyslní.

PRSTY RUKY

Palec
U inteligentního člověka je palec zasazen hluboko - až u kořenu dlaně. Když ho k ní pevně přiložíte, dosahuje jeho špička až do poloviny článku ukazováku. Když ho přiložíte přes dlaň, tvoří s dolním okrajem pravý úhel. Inteligentní člověk má velmi ohebný palec, kterým může opsat při opřených prstech celý polokruh od hrany stolu ven začínaje u palce a konče u malíčku. To opice nedokáže. Jestliže to nedokážete ani vy, moc se s tím nikomu nechlubte. Silný palec značí silné já, slabý znamená opak. Ženy s nápadně drobným palcem se v manželství rády podřizují, muži ale také.

Malíček
Co znamená palec pro osobnost, to znamená malíček pro naše okolí. Je na vnější straně ruky, tedy blíže našim spoluobčanům. Mírně odstávající malíček u ruky, která drží tužku nebo ouško hrnečku, znamená zvědavost, živost, touhu po přátelství. Malíček je nejjemnější ze všech prstů. Je-li příliš dlouhý, až k nehtu prsteníku, pak to může znamenat řečnickou obratnost právě tak dobře jako určitou lstivost a žvanivost.

Všeobecně se má za to, že mohutná ruka je nebezpečná. Chirologové tvrdí pravý opak. Malá štíhlá ruka je daleko spíše ochotná udeřit. Štíhlá ruka má kromě toho ještě jeden nedostatek - zvláště u žen. Bývá doprovázena prsty, jejichž konečky se trochu rozšiřují. Přestože taková ruka vypadá velmi jemně, jejich majitelky takové nebývají. Chybí jim téměř vše, co člověk u druhého partnera obvykle hledá: láska, pohoda, schopnost obětovat se. Ženy tohoto typu ovládají muže velmi rafinovaně - zdánlivou slabostí.

Každý prst má tři články. Spodní symbolizují tělo, přírodu, střední ducha a rozum a ty nejhořejší cit. Obraťte ruku dlaní k sobě. Na vnitřní části ruky se totiž nejlépe pozná, jací jste. Máte spodní články prstů dlouhé a mohutné? Pak jste materialista v tom špatném slova smyslu: Co člověk sní a vypije, je jediné, co si na světě užije. Jsou-li vaše prostřední články výraznější než dolní, pak tedy myšlení, to je vaše. A konečně články poslední: jestliže vynikají nad ostatními, žijete jen pro city.
(hen)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2279270
DnesDnes385
VčeraVčera734
Tento týdenTento týden3725
Tento měsícTento měsíc11519

Partnerské weby