Matěj Nekonečný žije v krásném pohraničním městečku v Českém Švýcarsku se svou rodinou. Zajímá se o mystiku, o věci tzv. mezi nebem a zemí a hlavně o vědomé žití. Již od dětství se zajímal o vše záhadné, o nadpřirozeno, miloval pohádky a

přírodu. A samozřejmě malování. Navštěvoval výtvarné kroužky a ZUŠ a studoval Střední sklářskou školu.

Kdy jste s malováním energetických obrázků začal?

Vše vlastně začalo v době mého dosti výrazného osobního životní zlomu před pár lety… Přišlo hodně přemýšlení, přehodnocování, kdy jsem si uvědomil hodnotu života, začal měnit své myšlení a měl k tomu všemu to obrovské štěstí potkat „ty správné lidi“. A hlavně mou blízkou kamarádku, paní Matyldu, která mě mnohému naučila a vedla - jak správně vnímat, jak mít oči i srdce otevřené, co je podstatné a co méně apod.

Začal jsem citlivě vnímat energie, jemnohmotný neviditelný svět, komunikovat s bytostmi „odjinud“. Učil jsem se zastavit, vnímat a pracovat s pocity, vjemy kolem nás.

Jaké techniky kresby používáte?

Ve svém tvůrčím projevu používám zejména abstrakci akrylovými barvami, pastely a křídami, což je můj nejoblíbenější způsob malování, kde je mi nespoutaně dovoleno vše. Nikdy neřeším, zda je něco správně nebo špatně, řídím se vlastní intuicí a pocity a věřím, že vše jako je přetah, čmouha atd.  je správně a vše má svůj vlastní význam.

 Můj výtvarný styl se postupně vyvíjel dle životních situací, které mě ovlivňovaly.

Berete malování i jako poslání?

Vědomé tvoření obrazů později začalo po uvědomění si energetického potencionálu a daru, který jsem v sobě objevil, a začal jej rozvíjet. Prostřednictvím kreseb a obrázků jsem dostal možnost s pokorou a láskou předávat potřebným informace, poselství, radost, lásku, zdraví, naději, harmonizaci i ochranu. Začal jsem pracovat s intuicí, kartami, kyvadlem, virgulemi či jinými technikami…

Co je tím nosičem pozitivní energie, kterou je obraz nabitý?

Ve svých malbách často znázorňuji abstraktní procesy s vyzařující energií, skryté symboly, spirály či čísla, které působí pozitivně a léčivě a harmonizují prostředí, pomáhají k pozitivní přeměně negativních energií.

Využívám svých vnitřních informací, kterými jsou pocity, intuice, představivost, i vyššího napojení, což mi dává možnost jedinečného sebevyjádření. Inspirován jsem také životními událostmi především z mého okolí, přírodou a láskou, což mi pomáhá vytvářet intuitivní malby, které bývají určeny přímo pro určitou konkrétní osobu nebo místo…

Vždy maluji přímo bez předchozího přemýšlení či návrhů skic. Nejčastějšími motivy obrazů jsou těžko identifikovatelné bytosti, andělé či geometrické útvary.

Jaké máte plány do budoucna?

Vidím to tak, že má tvorba je nekončící proces fantazie, intuitivních obrázků, automatických a meditačních kreseb, barev… V budoucnu bych moc rád navrhl své vykládací karty, ilustroval nějaký ezoterický kalendář apod.

Ludmila Veselá

Ilustrace: archiv autora

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2279281
DnesDnes396
VčeraVčera734
Tento týdenTento týden3736
Tento měsícTento měsíc11530

Partnerské weby